Výtěžek benefiční akce, která se tradičně konala na prostranství před bývalým dominikánským klášterem, půjde tentokrát na vnitřní vybavení klatovské kaple Zjevení Panny Marie. Kromě tradiční dražby, ve které nechyběly ani například adventní věnce, keramika Gustava Fifky, mešní víno nebo uzená kýta, lákaly na Klatovský klášterní bazar i stánky s různými vánočními dekoracemi, drobnými dárky i pochutinami či „svařákem“.

„Tuto akci děláme v rámci projektu Klatovy – zdravé město a podílí se na ní stejně jako každý rok celá řada dobrovolníků a spolků. Například Rotary klub Klatovy, Klatovský okrašlovací spolek, klatovský dům dětí a mládeže i řada jednotlivců, kteří přicházejí nezištně pomáhat,“ uvedl klatovský místostarosta Martin Kříž. Pravidelnou návštěvnicí je už několik let i Jaroslava Králová z Klatov. „Letos jsem tady už asi počtvrté nebo popáté. Kvůli dražbě ne, ale pokaždé nakoupím aspoň nějaké drobnosti, potěším jimi pak kamarádky,“ řekla Deníku.

NOVÝ OLTÁŘ I LAVICE

Výtěžek bazaru budou organizátoři znát zhruba během týdne. Loni pomohl bazar s vybavením dílny pro mužské klienty klatovského stacionáře Diakonie CČE, předloni posloužil výtěžek bazaru pro nákup polohovacích lůžek pro seniory v klatovském domově pokojného stáří. Letos pomůže bazar s vybavením kaple Zjevení Panny Marie, zvané též „Chaloupka“, která se v minulých letech díky spolupráci Klubu přátel Klatovska a klatovské farnosti, která je majitelem kapličky, dočkala opravy fasády. „Klatovský keramik Gustav Fifka inicioval návrh na vybavení interiéru kaple tak, aby tam vznikl nový oltář a místa k sezení a prázdné stěny oživila figurální keramická díla. Výtěžek bazaru bude věnován na realizaci tohoto návrhu a věřím, že se to podaří ještě před příští klatovskou poutí, kdy si budeme připomínat 333. výročí klatovského mariánského zázraku,“ doplnil Kříž.