Významný český jezuitský literát, historik a pedagog Balbín působil v letech 1663 až 1666 a 1672 až 1673 také v Klatovech.

„Letošní ročník se uskutečnil pod názvem Miscellanea nejen balbínovská. Páteční přednáška pana profesora Komárka pojednala o Balbínovi, kterého známe jako historika, velkého znalce latiny ale také jako zoologa. Dozvěděli jsme se, že byl téměř zakladatelem zoologie v Čechách. V sobotu konference pokračovala sérií přednášek věnovaným nejen Balbínovi, ale obecně tomu, co lidé si mysleli a představovali v 17. a 18 století,“ přiblížil letošní program předseda spolku Klatovské katakomby Václav Chroust. Program ukončilo requiem v kryptě jezuitského kostela Neposkvrněného početí Panny Marie a sv. Ignáce.

Oslavy osvobození na Modravě 2018
FOTOGALERIE: Oslavy osvobození začaly na Modravě

Součástí letošních Barokních jezuitských Klatov je i výstava Čeští světci v šumavské lidové podmalbě, které je k vidění v Pavilonu skla Klatovy až do 8. května.

Letošní ročník konference byl už dvanáctý. „Barokní jezuitské Klatovy naplňují to, co spolek Klatovské katakomby chce od začátku. Tedy nejen starat se o samotné katakomby, ale propagovat dobu, kterou lidé pohřbení v katakombách představují. Nemalovat ji černobíle, ale ukázat, že i v té době lidé milovali, toužili, přáli si žít a že to byla doba velmi nelehká,“ uzavřel Chroust.

Anna Trubačová z Horažďovic (3330 g) se narodila ve strakonické porodnici 19. dubna v 15.21 hodin. Rodiče Jana a Lukáš mají radost z prvorozené holčičky.
FOTO: Koukáme na svět