„Město Klatovy se rozhodlo uspořádat malé připomenutí na osm již konaných Avon pochodů tím, že byl symbolicky zasazen na tradičním místě u hradeb keř a následně byla zahájena v mázhausu městského úřadu, kde sídlí informační centrum, výstava pod názvem Avon pochod nepochod,“ uvedla vedoucí odboru školství, kultury a cestovního ruchu klatovské radnice Alena Kunešová.

Na výstavě jsou předměty z předchozích ročníků pochodů včetně fotografií. Sounáležitost s ženami procházejícími nelehkým obdobím a vzpomínku na ty, které již mezi námi nejsou, mohou projevit příchozí návštěvníci ozdobením jednoho vystaveného předmětu růžovou stužkou (symbolem Avon pochodů), kterou obdrží od pracovnic v Informačním centru.

BOJ ZA ZDRAVÁ PRSA

„Smyslem akce je upozornit i na důležitost prevence a snaha pomoci ženám na cestě v boji za zdravá prsa. Výstava potrvá do 20. června. Moc bych přála všem, kdo výstavu navštíví příjemný zážitek,“ dodala Kunešová.

Na akci nechyběly již tradiční patronky klatovského Avon pochodu lékařka a klatovská rodačka Miroslava Skovajsová a herečka Veronika Freimanová.

Ilustrační foto.
Muž ujížděl policii, ta po dopadení zjistila, že se vyhýbal nástupu do vězení