Vše jako tradičně začalo na náměstí Míru, kde byly stánky se zástupci Mammocentra Klatovy, Spolku Beseda se Střední zdravotní školou s ukázkou samovyšetření prsu, nechyběl růžový stánek Avonu, kde bylo možné si zakoupit výrobky na podporu boje proti rakovině prsu. Jako tradičně přijela klatovský pochod podpořit jako garantka také tamní rodačka a zakladatelka mammocenter v ČR Miroslava Skovajsová.

Po zahájení na náměstí se vydal pochod na cestu městem, ale ještě během cesty byl u hradeb opětovně zasazen keř, což už se stalo tradicí. V cíli na Kolonádě byly ještě po odehrání hymny Avon pochodu vypuštěny holubice. „Devátý ročník Avon pochodu byl jiný díky trase, kdy ale bylo kladně kvitováno, že bylo ukončení v parku na Kolonádě. Tam byl přichystán další doprovodný program. Přítomní, kteří došli až do závěru a na náměstí se zaregistrovali, mohli být vylosováni v tombole a získat taky ceny, které věnovalo město Klatovy a společnost Avon. Počasí nám přálo, takže nezbývá nic jiného než se těšit na desátý jubilejní ročník,“ okomentovala za pořadatele vedoucí odboru školství, kultury a cestovního ruchu klatovské radnice Alena Kunešová.

Koupaliště na Klatovsku.
Nedělní třicítky lákaly k vodě, koupaliště na Klatovsku byla v obležení

I když bývala v předešlých ročnících vyšší účast, pochod se vydařil. „Podařilo se nám udržet tradici, což je důležité. Na nižší účasti se zřejmě podepsala covidová odmlka. Všichni ale byli spokojení, za což jsme velmi rádi. Je skvělé, že máme krásné parky, kde můžeme podobné akce pořádat,“ dodala Kunešová.

Mnozí účastníci berou účast v pochodu již jako tradici, někteří se připojují i kvůli osobní zkušenosti v boji se zákeřnou nemocí.