Za nápadem Kohoutové stojí její manžel. Na začátku byla, stejně jako u všech, nouze o roušky. „Když začal koronavirus řádit v ulicích, nevěděla jsem, kde roušky sehnat. Ušila jsem z látky, kterou jsem našla doma, pro sebe a děti. Manžel přišel večer z práce a já se ho zeptala, jakou barvu chce. Řekl, že sparťanskou. A tím to vlastně celé začalo. Sice na to padlo povlečení, ale to se nedalo nic dělat, když jsem chtěla splnit přání svému manželovi,“ řekla Kohoutová.

Pak originální roušku ukázala kamarádům a spustil se velký zájem o další a další. Hned prosili o nějaké pro sebe – a samozřejmě i jiných klubů. Musí si ale počkat. „Nemám šicí stroj, takže vše dělám v ruce, tak to jde pomalu,“ poznamenala Kohoutová.

close Fotbalové roušky ušité Lucií Kohoutovou. info Zdroj: Lucie Kohoutová zoom_in

Zájem se ale zvýšil tak, že si musela objednat látky, protože na takové šití nebyla se svými zásobami doma připravená.

Pánové se zatím mohou pyšnit rouškami v barvách Sparty, Slavie a Bohemians. Sama ale uznává, že nepůjde o žádnou velkovýrobu, protože si u ní objednávají kamarádi a jejich rodiny. „Větší množství nezvládnu. Je toho i tak dost, když to musím šit v ruce. Jsem ale ráda, že jim tuhle dobu zpříjemním alespoň tím, že budou mít roušku v barvách svého oblíbeného klubu,“ dodala autorka kuchařek.

ŠIJÍ I JINÍ

Šitím roušek pomáhá v celém kraji spousta lidí. V mno-ha domácnostech to nyní vypadá jako v krejčovských dílnách. Šijí roušky nejen pro své rodiny, přátele, ale také pro hasiče, záchranáře, firmy, kde nemají lidé ochranné pomůcky, prodavačky a především i pro nemocnice, které mají velký nedostatek roušek i respirátorů.