Na návštěvníky čeká zhruba padesát atrakcí. „Lidé se mohou těšit na tradiční atrakce a jednu novinku, která v Klatovech ještě nebyla. Půjde o break dance. Ve čtvrtek opět zvýhodníme jízdné jako jsme to dělali i v předešlých letech. Bude na každém provozovateli, jakou slevu zvolí,“ řekl klatovský provozovatel atrakcí Vlastimil Lagron s tím, že kvůli narůstajícím nákladům především na pohonné hmoty a elektřinu museli vstupy zdražit, jde v průměru o 10 Kč.

Výstava klatovských karafiátů v Klatovech 2022.
Klatovské karafiáty rozkvetly a začala výstava. Uvidíte na padesát odrůd

Atrakce budou v provozu ve čtvrtek od 16 do 22 hodin, v pátek od 14 do 23 hodin, v sobotu od 10 do 24 hodin a v neděli od 10 do 21 hodin. „Všechny srdečně zveme na pouť, aby alespoň na chvíli zapomněli na trauma a chmury a užili si ji,“ dodal Lagron.

Kromě atrakcí se lidé mohou těšit během poutě na mezinárodní folklorní festival, kdy se uskuteční vystoupení na více místech ve městě. Dále bude řemeslný jarmark, který vypukne na náměstí v pátek, výstava klatovských karafiátů, chovatelů Na Pazderně a umělců v kostele sv. Vavřince. Nebude chybět ani motoristická pouť v Auto Nejdl v sobotu. Nezbytnou součástí poutě jsou také mše, kdy jednou z hlavních částí je průvod městem s obrazem Panny Marie Klatovské, který se uskuteční v sobotu, kdy mše začíná v 15 hodin, následně vyjde průvod. V letním kině budou opět znít heligonky, v sobotu od 12.30 do 22 hodin a v neděli od 12.30 do 18 hodin. Připraveny jsou také koncerty, kdy v sobotu od 10 hodin na náměstí Míru vystoupí Skalanka, v neděli od 9 hodin Úhlavanka a v 15 hodin klatovská pouť vyvrcholí koncertem skupiny Inflagranti a Josefa Vojtka.

Pes Gump a Filip Rožek v klatovské nemocnici.
Pes Gump potěšil děti v klatovské nemocnici, přijel i autor knihy Filip Rožek