V největším lyžařském středisku Železnorudska – Ski&Bike Špičák ke Spodní Šanci v úterý přibyla první sjezdovka z vrcholu Špičáku v podobě horního úseku jedničky Turistické s dojezdem po dvojce U Zalomeného. Komfort plynulého sjezdu a výjezdu na lyžích od a k autům na hlavní areálové parkovišti již zajišťuje zhruba 200metrový úsek s vlekem a rozjel se i vlek se sjezdovkou pod hotelem Sirotek.

Zdroj: Ski&Bike Špičák

Na otevřených tratích leží v průměru 45 cm sněhu, v některých úsecích pak až 60 – 70 cm. „Momentálně zasněžujeme horní úsek trojky Slalomové s napojením na dvojku U Zalomeného. Děláme, co se dá, ale jestli ji na víkend stihneme připravit pro lyžování budeme vědět dnes večer nebo zítra ráno,“ uvedl ve čtvrtek k aktuálním podmínkám ředitel areálu Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík.

Po dvojím odkladu odstartují v sobotu 28. a v neděli 29. ledna víkendové kurzy pro děti i dospělé. Po oba dny si na Špičáku můžete otestovat lyže značky Sporten.

Malovaná zeď v Tedražicích.
Zeď v Tedražicích zdobí šumavská příroda i Svatobor, Andělíček či hrad Rabí

Kromě Špičáku si na Železnorudsku můžete také zajezdit na Weissově louce, Alpalouce, v areálu Nad nádražím, na Samotách a v provozu je také lanovka na Pancíř. Po kratší pauze se rozjela také sjezdovka v Kašperských Horách.

Běžkaři si musí ještě na úpravu stop počkat, až budou lepší sněhové podmínky.