Podmínky nejen na šumavském Špičáku kopírují aktuální počasí v celém Česku. Poslední dny pršelo, přeháňky, které mají postupně ustat, a víkend má být podle předpovědi slunečný. Počasí se podepsalo i na sjezdovkách. „Aktuálně se dá lyžovat na pěti kilometrech sjezdovek. V průměru na nich leží cca 30 cm sněhu, ale vzhledem k aktuálním podmínkám jeho vrstva místy kolísá. Děláme maximum, kam nás počasí pustí. Toto ovlivnit nemůžeme,“ říká vedoucí střediska služeb Ski&Bike Špičák Jan Kasík.

O víkendu prošel masopustní průvod Hojsovou Stráží.
Víkend bude plný masopustního veselí. Kam můžete na Klatovsku vyrazit?

Počet otevřených tratí se může změnit dle vlivu počasí. Zatím je otevřena jednička Turistická, dvojka U zalomeného, trojka Slalomová, pětka Spodní Šance a dětské hřiště/pohyblivý koberec před chatou Blaženka. Déšť ukončil provoz sjezdovek a vleku pod hotelem Sirotek a již dříve i sjezdovky vedoucí od hlavního parkoviště.

Kromě Špičáku návštěvníky rády uvítají také areály Nad nádražím, Samoty, Alpalouka a Belveder. Stále se snaží udržet sjezdovku také v Kašperských Horách, v Nýrsku už bohužel sníh nestačí. Tam uvažují o otevření alespoň dětského hřiště o víkendu, záležet bude ale rovněž na podmínkách.

Zdroj: Ski&Bike Špičák, 8. února 2024

Běžkařům letošní zima zatím příliš nepřeje, stopy se neupravují. Poslední možnost je na Modravě, kde jsou zbytky sněhu ve směru na Březník, kam ještě na běžkách lze, na trase je ale několik vytátých míst, stopa je velmi ledovatá. Lyžovat lze dobře ještě ve vyšších polohách na Kvildě, nad signálkou k Prameni Vltavy, přes Stráž k Bučině a přes Černou horu k Modravě. Ostatní trasy jsou v okolí Kvildy nesjízdné.