Z nového aquaparku v Sušici jsou jeho návštěvníci nadšeni. Jedna věc je tam však překvapila hned u vstupu, a to záloha na čip, která byla 200 korun.

Během prvního víkendu, kdy byl bazén otevřen, ho navštívily stovky lidí. „V pátek tady bylo sto lidí, v sobotu 250 a v neděli 350. Návštěvnost se každým dnem zvyšuje, takže jsme rádi," informoval ředitel organizace Sportoviště města Sušice Lukáš Hamák.

Prostředí i vybavení se většinou líbilo. „Je to tady krásné. Dočetli jsme se na internetu, že se bazén otevřel, tak jsme neváhali a jeli jsme se sem z chalupy vykoupat. I ceny jsou příznivé," zhodnotila jedna z návštěvnic Jana Zamyklová.

Asi nejžádanějšími místy byl tobogán s LED osvětlením a zvukovými efekty, kde byla stále fronta, a také zábavný bazén s masážními tryskami a divokou vodou, která měnila průběžně barvu. „Tobogán je super, ještě jsem nic takové neviděl. Nemá to chybu," zhodnotil jízdu jedenáctiletý Jakub Babka.

Stejně nadšený byl i jeho kamarád Matěj Novák. „Je to bomba. Jak se tam mění ta světla, to je masakr," neskrýval radost Matěj. Důkazem bylo i to, že na nic jiného po celou dobu nešli.

Pozitivní ohlasy byly slyšet i od ostatních návštěvníků. Jedna věc jim však vrásku na čele dělala. Byla jí záloha na čipy, který dostávali na recepci. „Bazén nemá chybu, ale hodně mě zarazila záloha na čip. Šli jsme celá rodina a jelikož jsme museli mít čip každý, tak jsme museli zaplatit osm stovek zálohu. Naštěstí jsme byli vybrat peníze, než jsme sem šli, jinak bychom u sebe tolik ani neměli," uvedla Petra Jančová a dodala: „Zdá se mi to přehnané, nikde jinde jsem se s tím nesetkala, ani v Německu. Pokud sem jindy pošlu děti samotné, tak se mi zrovna moc nebude chtít jim dávat ještě čtyři stovky na zálohu navíc."

Provozovatelé aquaparku už ustoupili a zálohu na čip snížili. „V současné době je záloha na čip ve výši 100 korun, což si myslím, že je únosné. Nejsme jediní v České republice, kdo tohle praktikuje," sdělil Hamák.