Slavnostní otevření aquaparku v Sušici je opět oddáleno. První návštěvníci se tam měli vykoupat počátkem května, ale to se nestihlo. Zhotovitel zaplatil na pokutách už stovky tisíc korun.

„Po prohlídce v rámci řízení o předčasném užívání stavby, respektive o zkušebním provozu, stavební úřad a všechny zúčastněné orgány státní správy deklarovaly, že stavba ještě není zcela dokončena. Myslím si, že termín, který přišel ze strany zhotovitele – 15. květen, kdy se bude konat další prohlídka, je reálný a bude již hotovo. Já věřím, že po tomto dni už budeme znát konkrétní datum slavnostního otevření našeho bazénu," informoval starosta Sušice Petr Mottl.

Platí denně 10 tisíc

Hotovo mělo být do 21. března. Na to, že se vše dokončit nestačilo, firma nyní doplácí. „To, že se termín otevření posunul, není pro město příznivé, ale na druhou stranu od 21. března, kdy vypršel termín, zhotoviteli běží penále ve výši deset tisíc korun za den," vyčíslil starosta.

Lidé už se na první návštěvu nového aquaparku těší, ale začínají mít pochyby. „Děti se mě pořád ptají, kdy už se konečně půjdeme vykoupat do nového bazénu, protože kolem něj denně chodí. Bohužel už nevím, jaké jim mám říct datum, protože se to neustále protahuje, už poněkolikáté se měnil termín dokončení. Takže to vidím tak, že tam půjdeme až po létě, protože se raději budu vyhřívat venku u vody," řekla Deníku Renata Zuzánková ze Sušice.

Venkovní by mohlo být dříve

I když se otevření aquaparku oddaluje, tak naopak na venkovním koupališti by se lidé mohli dočkat koupání dříve. Práce na rekonstrukci koupaliště jdou totiž rychleji, než bylo plánováno. „Pokud by práce pokračovaly jako nyní, tak bychom koupaliště mohli otevřít už v červenci," sdělil Mottl.

Původní termín dokončení byl v polovině srpna.

Těšit se tam můžete na bazén rozdělený na plaveckou a neplaveckou část. Dále na brouzdaliště, malé dětské hřiště a hřiště na míčové sporty a různé atrakce.