Práce jsou rozděleny na dvě etapy, první potrvá od 27. února do 30. dubna letošního roku. Během tohoto období bude aquapark zavřený. Druhá etapa začne souběžně s první a potrvá do 30. června. Aquapark tak po 12 letech provozu projde kompletní obnovou, vzniknou tam nové vodní atrakce a přibude moderní wellness centrum „Saunový svět“.

Úpravy bazénu si vyžádají cca 14,5 milionu korun, které z větší části poskytne město ze svého rozpočtu, 2,5 milionu z této částky získaly Horažďovice z Regionálního operačního programu Jihozápad. „Jistá opotřebenost je po dvanácti letech provozu již znát. Generální oprava je proto nutná,“ uvádí místostarosta Horažďovic Jan Buriánek s tím, že bazén by měl díky připravovaným novinkám získat na atraktivitě a uspokojit zvyšující se nároky návštěvníků.

Během první etapy se uskuteční modernizace bazénové haly a vodních atrakcí. „Vznikne zde nová divoká řeka, vířivku nahradí větší o kapacitě 13 osob. V dětském bazénu přibude pirátská loď se skluzavkou pro nejmenší,“ sděluje novinky vedoucí aquaparku Jiří Hlavatý. Součástí první etapy rekonstrukce bude i výměna elektroinstalace a osvětlení. Otevření pro veřejnost je plánováno na 7. května. Druhá etapa rekonstrukce bude ukončena 30. června.