Ludmila Stoiberová, důchodkyně

V Dešenicích žiji od roku 1958. S manželem jsme v našem rodinném domku vychovali tři děti. Jsme tu spokojení a zvyklí. Vše, co k běžnému životu potřebujeme, tady seženeme. Nenapadá mě nic, co bych v naší obci chtěla změnit. Také se sousedy vycházíme velice dobře.

Stanislav Kindlman,svářeč

Dešenice jsou mým domovem od narození. Zvykl jsem si na život v obci a nikam jinam bych se nestěhoval. Dá se říci, že jsem tu zakořenil. Myslím si, že jsou Dešenice pěkným místem pro rodinné bydlení, jezdí tu vlak, autobus, máme tu obchod, školu a také pracovní příležitosti. Zlepšit by se rozhodně mohla nabídka bydlení pro mladé rodiny.

Simona Mottlová, uklízečka

Téměř deset let bydlím se svojí rodinou v Děpolticích, spádové obci Dešenic. V Dešenicích ovšem pracuji , a to od roku 2001 jako uklízečka na zdejší základní škole. Také zde nakupuji. Jedna z velkých výhod je dobrá dopravní obslužnost mezi obcemi. Jediné, co by se tu mohlo zlepšit, je nabídka bydlení pro mladé rodiny, aby zde bylo více dětí.

Zdeňka Klasnová, důchodkyně, majitelka miniobchodu

Bydlíme s manželem v panelovém domě na návsi přes čtyřicet let a vychovali jsme tu tři děti. Již deset let zde provozuji miniobchůdek. V Dešenicích se mi žije dobře, jsem ráda, že tady jezdí vlak a autobus a momentálně se těším, že budeme mít v místě i kadeřnictví. Prvním rokem tu funguje klub žen, kam pravidelně docházím.

Jan Denk,důchodce, živnostník v zemědělství

V Dešenicích žiji v panelovém domě od narození a s manželkou jsem tady vychoval čtyři děti. Sousedské vztahy máme celkem dobré, vždycky se nějak domluvíme. V poslední době tu ale moc spokojený nejsem. Zlepšit by se zde mohly celkově služby. Na nákupy musíme jezdit až do Klatov, vyplatí se to, protože tady je draho.

Veronika Šupová