Martina Zahrádková, 8. ročník
Je mi čtrnáct let a bydlím v Chotěšově. Z předmětů mě baví matematika, tělocvik, výtvarná výchova a dějepis. Jednou týdně máme kroužek, kde hrajeme tenis. Již čtyři roky chodím při škole na klavír. V červnu se na hradě koná přehlídka mladých talentů, kde také vystupuji. Ráda čtu, hraji si na počítači a o víkendu jezdím na koni. Často hlídám mého malého synovce.

Martin Noha, 8. ročník
Jsem z Chotěšova a je mi třináct let. Ve škole mě baví zeměpis, dějepis, matematika, angličtina a také kroužky – tenis a klavír. S klavírem vystupuji v létě na Talentech, které se konají na hradě. Ve volném čase rád chodím se psem na procházku nebo jezdím na kole. Večer si občas hraji na počítači nebo se dívám na televizi. O víkendu pomáhám rodičům s domácími pracemi.

Tereza Eichnerová, 9.ročník
Bydlím tady ve Velharticích a je mi šestnáct let. Z předmětů mě nejvíc baví výtvarná výchova, přírodopis a zeměpis. Ve škole chodím na výtvarný kroužek, na volejbal a na aerobik. S aerobikem jezdíme na soutěže a občas vystupujeme. Volejbalu se věnuji i ve svém volném čase. Ráda čtu, jezdím na kole nebo chodím ven s kamarády. Občas si hraji na počítači.

Adriana Sirná, 5. ročník
Je mi jedenáct a bydlím v Petrovicích u Sušice. Do školy chodím ráda, nejvíc mě baví tělocvik a matematika. Ve škole mám také spoustu kroužků – tenis, kytaru, aerobik, dramatický a sportovní kroužek. Občas jezdím v jezdeckém klubu JK Jiřičná na koni. Ve volném čase ráda plavu, maluji, hraji si na počítači nebo chodím na procházky s naším pejskem Čokynou.

Daniela Smolíková, 5. ročník
Je mi jedenáct a jsem z Nemilkova. Mám sestru Adélu, chodí tu do deváté třídy. Nejvíc mě baví tělocvik, výtvarná a pracovní výchova. Ve škole chodím na tenis a na sportovky. Jednou týdně jezdím do ZUŠ v Klatovech, kde se učím hrát na zobcovou flétnu. Ve volném čase ráda čtu nebo maluji. O víkendu většinou sportuji, jezdím na kole a chodím na procházky.

Veronika Šupová