Richard Papež, 1. ročník
Je mi šest a půl a bydlím v Dolanech. Do školy chodím rád, mám tady hodně kamarádů. Z předmětů mám nejraději hudební výchovu. Chodím tu také na kroužek, kde se učím hrát na flétnu. Ve volném čase si nejraději stavím a hraji s legem. Když je hezké počasí, chodím ven.

Aneta Janečková, 1. ročník
Je mi sedm a bydlím tady v Dolanech. Z předmětů mě nejvíc baví matematika, hudební výchova a tělocvik. Ve škole chodím také na kroužek pohybových her a na dramatický kroužek. Doma si ze všeho nejraději hraji s Georgem, to je náš kocour. Někdy pomáhám mamince.

Pavla Trávníčková, 1. ročník
Je mi sedm let a mám sestru – dvojče. Bydlíme v Dolanech. Ve škole mám nejraději hudební výchovu. Chodím na náboženství a na dramatický kroužek, ten mě moc baví. Ve volném čase si se sestrou hrajeme s panenkami. Také ráda pletu, už jsem upletla kousek šály.

Gabriela Altmannová, 5. ročník
Bydlím v obci Sekryt a je mi jedenáct let. Ve škole chodím na několik kroužků, a sice na flétnu, na náboženství, na pohybové hry a na dramatický kroužek, kde nacvičujeme pohádku. Ve volném čase si hraji s našim pejskem Maxíkem. Někdy jezdím s tatínkem na koni.

Simona Petrášová, 5. ročník
Je mi jedenáct let a bydlím ve Svrčovci. Ve škole mám nejraději český jazyk, baví mě hlavně čtení. Do Základní umělecké školy v Klatovech jezdím na kytaru a na nauku. Doma si hraji se svými dvěma sestrami nebo chodím ven. Také se věnuji našemu pejskovi Danovi.

(šup)