Andrea Nushartová je na prsařské stovce mezi 11letými nejlepší v ČR

Klatovy – Početné zastoupení měl Plavecký klub TJ Klatovy na nejvyšších podzimních republikových soutěžích v plavání žactva, které se konaly začátkem prosince na různých místech České republiky.

13.12.2017

Andrea Nushartová (uprostřed) vyhrála na zimním poháru Čechy 11letých plavců závod na 100 m prsa.Foto: Věra Nushartová

Jedenáctiletí závodili v Mladé Boleslavi a klatovský klub si z podzimního poháru Čechy odvezl tři medaile. „Andrea Nushartová obhájila na trati 100 m prsa v čase 1:22,56 min prvenství z letního poháru, a je v současné době nejrychlejší plavkyní ve své kategorii v České republice. Vítězství na stovce ozdobila i novým osobním rekordem na dvojnásobné prsařské trati, kde časem 2:56,33 min získala stříbrnou medaili. Medailovou sbírku doplnila o bronzový kov na trati 400 m volný způsob časem 5:11,23 min Lucie Jahnová,“ vyjmenoval medailové úspěchy klatovského plavání v Mladé Boleslavi vedoucí PK TJ Klatovy Ivan Šlajs.

Na mistrovství ČR 13letých v Trutnově reprezentovala klatovské plavání Julie Novosádová. Nejvíce se jí dařilo na trati 100 m znak, kde časem 1:09,65 min vybojovala 6. místo. Na znakové dvoustovce pak výkonem 2:30,82 min obsadila 8. příčku. Novosádová startovala i na padesátce a stovce volný způsob, kde obsadila 20., respektive 21. místo.

V nejstarší žákovské kategorii, 14letých, měl PK TJ Klatovy na zimním mistrovství ČR v Prostějově dva zástupce – Šimona Mrkose a Lucii Hořejší. „Šimon v jediné mistrovské disciplíně – 200 m motýlek, vybojoval časem 2:42,01 min 16. příčku. Lucie ve své úspěšné prsařské stovce výkonem 1:21,40 min potvrdila 14. místo v ČR. Na dvojnásobné trati pak novým osobním rekordem 2:55,46 min dokonce vyplavala 9. místo,“ řekl k výsledkům klatovských 14letých plavců Šlajs.

S letošním rokem se plavci TJ Klatovy rozloučí v sobotu 16. prosince soutěží nejmladšího žactva Plzeňský vodník. „Už teď ale mohu říci, že rok 2017 byl pro náš klub jedním z nejúspěšnějších,“ byl spokojený Šlajs.

V Horažďovicích postaví další „kruháč“

Horažďovice – Přestavbu křižovatky ulic Komenského a Třebomyslické na okružní plánují v Horažďovicích.

Ukrajinec měl tři promile. A falešné doklady

Klatovy – Policisté z Klatov vyjížděli v neděli večer do tamního Tesca, kde opilý muž obtěžoval zákazníky.

Při honičce s prchajícím řidičem policie střílela

Sušicko – Dramatickou honičku s ujíždějícím řidičem mají za sebou policisté ze Sušice.

Lékárnám v kraji chybějí asistenti. Bude hůř?

Plzeňský kraj - Sehnat farmaceutického asistenta je v některých místech Plzeňského kraje náročná disciplína.