„Andělíček je naše srdcová záležitost. Potřebuje ale naši pomoc. Střešní krytina z břidlice je na hranici životnosti, do objektu zatéká zejména v prostoru věžiček, vlhkost narušuje fasádu objektu. Zvenku je tato situace nejvíce patrná při pohledu na fasádu ve směru od města. Farnost Sušice, jako vlastník památkově chráněného objektu, v loňském roce zahájila přípravné práce. Po jednání s památkáři bylo vydáno městským úřadem v Sušici závazné stanovisko. Byly osloveny stavební firmy k předložení nabídek. Celou přípravu ale zpozdila opatření proti koronaviru,“ uvedl Šebesta.

Myšlenka, že by chtěl pomoci tomuto místu, v něm začala klíčit před několika lety. Založil facebookovou skupinu Přátelé Andělíčku. S rodinou nechal vyrobit trička a tašky s logem Andělíčku. Ty slouží jako dárek za poskytnutý finanční dar na opravu Andělíčku.

Malé dřevěné andělíčky daroval známý šumavský řezbář Karel Tittl z Velhartic. S přípravou sbírky pomáhá několik farníků. „Na opravu bude potřeba shromáždit několik milionů korun. V Sušici v kostele sv. Václava se každou první neděli v měsíci koná při nedělní mši sbírka na tuto akci. Je možné také přispět na nově zřízený účet farnosti, číslo účtu : 5809832349/0800. Chtěl bych také postupně oslovit významné sušické podnikatele a firmy se žádostí o finanční příspěvek,“ sdělil Šebesta.

Kromě získávání peněz na opravy je jeho cílem také otevřít Andělíček lidem. Na Andělíčku se přes celé léto konají pravidelné bohoslužby, každý čtvrtek od 18 hodin, novinkou je otevření kaple o prázdninách každou neděli od 14 do 16 hodin. „První neděli kapli navštívilo okolo 30 lidí, druhou neděli už více než 60. Cílem je také pořádání benefičních koncertů.

Nejvýznamnější akcí na Andělíčku je tradiční sušická pouť, která se letos koná o víkendu 5. až 6. září. Program je zatím v přípravě,“ dodal Šebesta.