Na svobodě ale latinu neseká, naopak už zase řádí. Tentokrát surově zbil v Klatovech bezdomovce. Dlužno ale dodat, že napadený není žádné neviňátko, zvláště v opilosti rád vyvolává konflikty. Teď však narazila kosa na kámen.

„V sobotu před 23. hodinou na parkovišti u obchodního domu v Domažlické ulici v Klatovech 19letý místní muž fyzicky napadl poškozeného, kterého několikrát udeřil rukou sevřenou v pěst do obličeje a nejméně dvakrát jej nohou kopl do hlavy. Na místo vyjeli policisté a zadrželi podezřelého, který měl dechovou zkoušku s výsledkem měření 1,46 promile alkoholu. U poškozeného místního 41letého muže bylo naměřeno 3,02 promile alkoholu. Byl převezen k ošetření do nemocnice a následně propuštěn,“ informovala Dana Ladmanová z klatovské policie. Dodala, že útočník byl převezen do policejní cely a případ převzali kriminalisté, kteří zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu výtržnictví.

Po provedení úkonů byl v neděli podezřelý muž propuštěn.

O mladém agresorovi Deník opakovaně psal, je totiž už od dětství velmi problémový. V pouhých 13 letech v diagnostickém ústavu v Plzni znásilnil teprve desetiletého chlapce. Jako patnáctiletý dostal podmínku za to, že surově zbil dva chovance výchovného ústavu v Hostouni, jehož byl chovancem předtím, než za zmíněné znásilnění dostal nejvyšší možný trest pro dítě – ochrannou výchovu. „Soudní znalec k němu uvedl, že je nenapravitelný, z ničeho si nic nedělá, nerespektuje nic a nikoho. Vyvíjí se disharmonickým směrem, do toho se ještě stupňuje jeho agresivita,“ uvedla tehdy k násilníkovi klatovská soudkyně Martina Šimánková.