Známé firmy

Strážníci na místě nalezli tři jim už dobře známé firmy. Pětatřicetiletého muže, který má trvalý pobyt hlášen v Klášteře u Nepomuka, třiadvacetiletého muže a sedmatřicetiletou ženu. Trojice byla velmi agresivní a začala strážníky slovně i fyzicky napadat. Hlídka musela proti trojici výtečníků použít donucovací prostředky. Následně se na místo dostavila zdravotnická záchranná služba, kterou přivolal náhodný kolemjdoucí. Jeden z trojice agresivních výtržníků byl za asistence strážníků převezen do nemocnice k ošetření. Poté skončil třiadvacetiletý muž na služebně městské policie, kde se podrobil dechové zkoušce s výsledkem 3,22 promile alkoholu v dechu. Protože jeho agresivita trvala, byl převezen do protialkoholní záchytné stanice do Plzně.

Strážníci se nenudili ani v dalších dnech. Hned ve středu museli zasáhnout na vlakovém nádraží v Klatovech, kde ti samí jedinci slovně napadali cestující. Hlídka tyto osoby vykázala z nádražní budovy.

Nechala dítě v autě

Ve stejný den pak zasahovali strážníci ještě u nemocnice. Náhodný svědek oznámil, že na parkovišti je ve vozidle malé dítě. „Při příjezdu na místo strážníci zjistili, že dítě spí v autě a jeho starší sourozenec, který si hrál nedaleko, ho hlídá, zatímco je jejich matka byla na vyšetření," řekl Deníku velitel klatovských strážníků František Kacerovský.