Vánoční strom, který ozdobí náměstí, už mají v Klatovech vybraný. „Strom na Vánoce máme zajištěný, bude tentokrát z objektu Státní veterinární správy v ulici Maxima Gorkého. Jde o smrk pichlavý. Porážet, převážet a stavět jej budeme v úterý 28. listopadu,“ sdělil ředitel Technických služeb města Klatov Libor Hošek.

Zdroj: DeníkJeho rozsvícení se uskuteční, jak už bývá tradicí, v pátek 1. prosince. Klatovy tak bývají jedním z prvních měst, kde svítí vánoční strom. Chybět nebude ani již tradičně betlém v životní velikosti.

Hned v neděli se Klatované mohou těšit na rovněž tradiční akci - Voňavou adventní neděli, která se bude konat v sále Střední školy zemědělské a potravinářské v Klatovech a přichystán bude opět zajímavý program s možností nákupu adventních výrobků. Již nedílnou součástí adventního času ve městě pod Černou věží je Klášterní bazar. Ten je naplánován na 10. prosince a opět se rozprostře v Divadelní ulici. Půjde již o 13. ročník. Jeho výtěžek bude tentokrát věnován na pořízení pomůcek k polohování dětí a pro potřebné úkony hygieny a pro podporu pohybu a stability u dětí se zdravotním postižením. „Výtěžek na uvedený účel obdrží organizace Raná péče Diakonie ČCE – středisko Klatovy. Rada města rozhodla, že město poskytne navíc finanční prostředky, které se budou rovnat vybrané sumě. Věřím, že i letos se nám podaří získat zajímavou částku, která pomůže danému účelu a rozvoji této sociální služby v Klatovech a okolí,“ uvedl místostarosta Klatov Martin Kříž.

Nová pivnice a penzion v Klatovech.
Manželé v Klatovech otevřeli novou pivnici, dostane se i na malé pivovary

Pokud se chcete zapojit do sbírky, můžete přispět libovolnou částku na bankovní účet: 190-821048319/0800, který je veden pro účel sbírky u České spořitelny, a. s. Klatovský klášterní bazar se bude konat druhou adventní neděli od 9 hodin zhruba do 15 hodin. „Čeká na vás pohodová atmosféra s hudbou a popovídání s přáteli. Opět se zapojí i naši partneři Klatovský okrašlovací spolek, Rotary Club Klatovy, Dům dětí a mládeže Klatovy a další,“ poznamenal Kříž.

Současně se na náměstí Míru uskuteční první adventní trh s programem. Lidé se mohou těšit například na unikátní mobilní zvonohru pana Manouška či večer na koncert zpěváka Jakuba Smolíka.

Adventní trhy na náměstí budou pak pokračovat ve dnech od 16. do 23. prosince. Každý den bude připraven odpolední a večerní program.

Dýňování na hradě Opálka.
Na hradě Opálka v podzemí strašilo, lidé si mohli i vydlabat dýni

Vánoční strom ozdobí také náměstí v Horažďovicích, kde je jeho rozsvícení naplánováno na neděli 3. prosince. Spojeno bude s kulturním programem, který odstartuje v 18 hodin.

Na adventní jarmark s řemeslnými a farmářskými výrobky doprovázený kulturním programem se tam lidé mohou vydat 9. prosince od 9 do 12 hodin. V ten samý den se v kostele sv. Petra a Pavla od 18 hodin uskuteční adventní koncert.

Stejně jako v Horažďovicích se vánoční výzdoba včetně vánočního stromu rozzáří také v Sušici v neděli 3. prosince. I tam bude přichystán doprovodný program. A ani tam nebudou chybět adventní trhy a koncerty.

Má i vaše město či obec už vybraný vánoční strom? Jak probíhá rozsvěcení vánočního stromu u vás? Chcete ostatním čtenářům zprostředkovat recept na nejlepší vánoční cukroví? Pošlete fotografie, recept na mail: zapadoceske.vanoce@denik.cz

Zdroj: Deník