“Přišlo nám jako krásný symbol, že vyjedeme z největšího centra a pojedeme otevřít dobrovolnické centrum do nejmenšího města, ve kterém vůbec takové centrum je. Klatovy se díky takové instituci staly dospělým městem,” řekl jeden z koloběžkářů Martin Opatrný.

Za tři roky se toho mnoho událo a dobrovolníci pomáhali, kde mohli. “Tři roky jsou v životě města vteřinou, ale dobrovolníkům a sponzorům se za tu dobu podařilo změnit tolik lidských osudů a pomoct tolika lidem, že se to zdá až neuvěřitelné. Ať už šlo o pomoc v krizových situacích, kterých jsme za poslední dobu zažili víc než dost, a při kterých se ukázalo, jak důležitá je pomoc lidí s dobrou vůlí nebo neméně důležitou dlouhodobou dobrovolnickou službu lidem, kteří se ocitli v tíživé situaci a jsou na ni sami. S hrdostí mohu říct, že tito dobrovolníci opravdu mění svět kolem sebe k lepšímu," řekl vedoucí dobrovolnického centra Nikola Novák.

Během oslavy výročí hosté uvidí veselé divadlo jednoho herce Víti Marčíka ml. Malý princ, které je určené pro děti i dospělé a poslechnout si hudbu kapel Black Spring a Back Home. V rámci doprovodného programu bude možné si vyzkoušet gerontooblek, tedy jakýsi simulátor stáří, vydražit zajímavé zboží z charitativního obchůdku a zjistit více informací o působení dobrovolníků na Klatovsku.

"Vstupné bude dobrovolné a zván je každý, kdo má rád divadlo, hudbu a dobrou společnost," dodal Novák.