VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Klatovsko

17.8.2017

FOTO: Se záchranou zámku ve Veselí pomáhají dobrovolníci

Veselí nad Úhlavou – Venezuelan čistí místnost v chátrajícím zámku, Ukrajinec venku seká větve, Francouzka odklízí náletové dřeviny.

17.8.2017

OBRAZEM: Pilouni a Forehand bavili Klatovany

Klatovy - Domácí skupina Pilouni a plzeňská hudební formace Forehand se známým hudebníkem Míšou Leichtem přilákaly v sobotu na klatovské náměstí Míru, kde se konalo už desáté setkání country kapel „Country odpoledne“, desítky posluchačů.

16.8.2017

FOTOGALERIE: Nablýskaní krasavci se líbili

Chudenice - Na chudenické náměstí přijely v sobotu odpoledne veterány. Šlo o výstavu historických automobilů a motocyklů prodávaných v ČSSR státním podnikem Mototechna v období 1948 – 1989 a konala se v rámci čtvrté retro jízdy pořádané Veteran car clubem Plzeň.

16.8.2017

Přeshraniční linka vozí turisty i místní už deset let

Klatovsko – Tisíce turistů i místních obyvatel převeze každoročně přeshraniční autobusová linka Arnbruck – Lam – Nýrsko – Hamry. Jde o nejstarší regionální linku mezi Bavorskem a Českou republikou, letos slaví desáté výročí.

15.8.2017

PODÍVEJTE SE: Štefana Kanaloše podpořil i Michal Jančařík

Kašperk – Na hrad Kašperk se vydali v sobotu večer lidé, kterým není lhostejný osud Štefana Kanaloše z Kašperských Hor, který po nehodě skončil na vozíku.

15.8.2017

FOTO: Řidič posunul železniční viadukt

Běšiny – Je to jen pár dní, co řidič s nákladním vozem narazil do viaduktu v Lubech, a už se našel další nezodpovědný motorista, který na Klatovsku narazil do viaduktu.

14.8.2017

Parašutista přistál na stromě, letěl pro něj vrtulník

Klatovy – Pro zraněného parašutistu musel v pondělí odpoledne letět vrtulník letecké záchranné služby na klatovské letiště. Čtyřicetiletý Dán narazil při přistání do stromu.

14.8.2017

V Sušici chystají dožínky

Sušice – Dožínky Plzeňského kraje se letos uskuteční 19. srpna v Sušici. Přichystán je pestrý program na celý den.

14.8.2017

OBRAZEM: Od přejezdu přes lávku je neodradila ani zima

Velký Bor – I přes poměrně chladné počasí se našlo deset odvážlivců, kteří se přihlásili k přejezdu přes lávku na kole, který se konal v sobotu ve Velkém Boru.

14.8.2017

Modelářské letiště patřilo psům

Bolešiny - Modely na modelářském letišti u Bolešin v sobotu vystřídali psi.

13.8.2017

Starostka Myslovic složila funkci

Myslovice – Na konci července se rozhodla Věra Dvořáková rezignovat na svůj post starostky v Myslovicích. Důvodem byla výše odměny za množství vykonávané práce, která neustále přibývala.

13.8.2017

Výpravy zpět aneb Co se kdysi psalo⋌ 384

Klatovsko – Přinášíme seriál o zajímavostech regionu, v němž nahlížíme do novin starých i sto let.

12.8.2017

FOTO: Na pionýrech vyrazili do továrny na pionýry

Tužice – Na pionýrech do bývalé továrny na pionýry na Slovensko vyrazili koncem července na výlet dva nadšenci do historických motocyklů z Tužic na Klatovsku.

11.8.2017

FOTOGALERIE: Ve Slatině tesali další patníky přátelství

Slatina – Majzlíky opět zvonily na louce u Slatiny, kde se konal už sedmý ročník kamenických slavností Slatinský patník. Výsledky práce amatérských i profesionálních kameníků si může v okolí Slatiny kdykoliv prohlédnout každý.

10.8.2017

V Klatovech potkáte i kata

Klatovy – Oživené prohlídky na hradech a zámcích na Klatovsku velmi lákají. Na tento druh akce se rozhodlo zacílit i město Klatovy, které chystá na 17. srpna oživené prohlídky města.

10.8.2017

V Klatovech si můžete zastřílet ze samopalu

Klatovy – Atraktivní střeleckou soutěž o pohár starosty města Klatovy si pro širokou veřejnost připravil na sobotu 19. srpna Sportovně střelecký klub (SSK) Klatovy ve spolupráci s městem Klatovy a partnery na své střelnici v Lubech.

10.8.2017

PODÍVEJTE SE: Na sraz do Hoštiček se sjely desítky babett

Hoštičky – Šestatřicet babett se v sobotu sjelo do Hoštiček, kde se konal druhý ročník srazu těchto mopedů. Účast byla o cca patnáct strojů vyšší než loni.

10.8.2017

FOTO: Pačejov žil o víkendu poutí

Bohatý program nabídla i letos návštěvníkům pouť v Pačejově.

10.8.2017

VIDEO: Bavorská fotopast zachytila vlčí smečku

Šumava – Minimálně tři vlčata vyvedl vlčí pár, který se usadil na Šumavě. Potvrdilo to video z fotopasti Národního parku Bavorský les, které je k vidění na facebookových profilech NP Bavorský les i NP Šumava.

9.8.2017

PODÍVEJTE SE: Jedenáct řidičů nedodrželo rychlost jízdy, jeli i 122 km/h

Klatovy – Během pátečního dopoledne se v Klatovech konala policejní dopravní akce k zajištění bezpečnosti a plynulosti silničního provozu.

9.8.2017

Vítězem memoriálu Jiřího Kodeše se stal poprvé ST Smrk

Klatovsko, Domažlicko – O uplynulém víkendu se na Klatovsku a Domažlicku uskutečnilo hned několik fotbalových memoriálů.

9.8.2017

Svaz obcí Národního parku Šumava má nového předsedu

Šumava – Novým předsedou Svazu obcí Národního parku Šumava je starosta Kašperských Hor Petr Málek.

8.8.2017

FOTO, VIDEO: Procesí šlo k zázračnému prameni

Kašperské Hory – Tisíce lidí dorazily o víkendu na slavnou pouť v Kašperských Horách. Nechybělo ani tradiční procesí z kostela svaté Markéty na náměstí do poutního kostela Panny Marie Sněžné v sousedství původní poutní kaple Panny Marie Klatovské se zázračným pramenem.

8.8.2017

FOTO: Za dva týdny vytesal sochu sv. Mořice

Annín - Dva týdny trávil sochař Bartoloměj Štěrba u kostela sv. Mořice na Mouřenci u Annína a tesal sochu svatého Mořice (135 cm).

7.8.2017

PODÍVEJTE SE: Uzenou kýtu vyhráli v Lubech hasiči z Ostřetic

Luby – Uzená kýta v kategorii mužů a vysočina XXL čekaly na vítěze netradiční hasičské soutěže, jejíž sedmý ročník uspořádal v sobotu Sbor dobrovolných hasičů Luby. Týž den dopoledne pořádali Lubští i soutěž pro děti.

7.8.2017

OBRAZEM: V Železné Rudě slavili od pátku do neděle

Železná Ruda - Toho všeho si o víkendu bohatě užili návštěvníci třídenních Železnorudských slavností. 

7.8.2017

Dva roky žil muž z Klatov jako bezdomovec. Dostal ale šanci a dnes má práci

Klatovsko – Václav Šála (39) z Klatov klesl až na samé dno. Nepracoval, s dalšími bezdomovci přespával na různých místech v Klatovech, denně se opíjel a balancoval na hraně zákona.

7.8.2017

FOTOGALERIE: Hamerskou sekyru vyhrál Sýkora

Hamry – Třísky, piliny, ale i vrhací sekery létaly vzduchem v sobotu na sportovišti v předních Hamrech.

6.8.2017

Pro parašutistu letěl vrtulník

Klatovy – Vrtulník letecké záchranné služby musel v neděli před polednem letět na klatovské letiště, kde se při seskoku vážně zranil německý parašutista (47).

6.8.2017

Primář chirurgie: Počet zranění z táborů narůstá

Domažlice – Nedávno jsme vás informovali o nárůstu dětských úrazů za první dva týdny letních prázdnin.Také v Domažlické nemocnici řeší během léta větší počet dětských úrazů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení