Závěr fotbalového zápasu okresní soutěže starších přípravek v Dlouhé Vsi přinesl obrovské drama. Fotbalový boj se změnil v boj o život malého fotbalisty, který se po velice prudké ráně míčem do břicha skácel na trávník a upadl do bezvědomí.

Duchapřítomný trenér Josef Krůs mu poskytl okamžitě první pomoc, a nadějného fotbalistu vrátil zpátky do života. „Ale to nestojí za řeč, to by udělal každý. Všichni, co u toho byli, pomáhali a všichni se na Jirkově záchraně podíleli. Není třeba to rozmazávat, nejdůležitější je, že je Jiřík už v pořádku,“ bránil se medializaci Josef Krůs z Dlouhé Vsi, trenér tamního fotbalového potěru, který zraněnému hráči uvolnil dýchací cesty, vyndal mu zapadlý jazyk a poskytl dýchání z úst do úst. „Někdo mezitím zavolal záchranku. Když přijela, už byl Jiřík při vědomí a komunikoval s námi.

Na Jirko, čau, mi odpověděl dobrý den,“ dodal pedagog ve výslužbě, který ale zároveň přiznal, že i když ho Jirkův tatínek ještě týž den informoval o tom, že je kluk v pořádku, v noci se celý zpocený budil. „Pořád se mi všechno vracelo a já přemýšlel, jestli jsem něco neudělal špatně a jestli něco nešlo udělat rychleji,“ řekl Krůs, který letos v listopadu oslaví sedmdesátku. „Tohle je už teď můj nejkrásnější dárek k narozeninám,“ dodal. „Určitě bylo ku prospěchu, že na místě byl člověk, který rychle dokázal poskytnout adekvátní první pomoc,“ chválil náměstek léčebné péče Nemocnice Sušice, o.p.s, lékař Jiří Choc.
„Pořád to mám před očima, Jirka vykřikl a poroučel se k zemi,“ nebylo příliš do řeči ani po několika dnech od oné události tatínkovi osmiletého Jiříka Danielu Čechovi z Annína.

Více ve čtvrtečním Klatovském deníku.