Jako štvaná zvěř si v posledních dnech museli připadat 54letá žena z Bezděkova a o dvě desítky let mladší obyvatel Svrčovce, kteří minulou středu vzbudili zájem celé republiky. Nejprve je hledala stovka policistů kvůli podezření na vraždu, později se ukázalo, že šlo maximálně o sex v lesním remízku. Teď má ale případ smutné pokračování. „Popularitu“, o kterou nikdo nestojí, žena neunesla a sáhla si na život.

Vše začalo 7. května kolem 15. hodiny, kdy dva lesní dělníci informovali policii, že viděli v lese u Věckovic, jak neznámý muž naložil do zlatého audi bezvládnou ženu, která má svázané ruce, a ujel. Okamžitě se rozběhla rozsáhlá pátrací akce, do níž se zapojili čeští i němečtí policisté, ve vzduchu byl i vrtulník. Audi se podařilo najít kolem 19. hodiny i s jeho majitelem v jeho bydlišti ve Svrčovci. „Podle prvotní výpovědi muž ženu naložil do vozidla za Klatovami a odjel s ní do lesního porostu u Věckovic za účelem sexuálních praktik. Po příjezdu na místo si chtěla žena odskočit na WC, ale z důvodu opilosti upadla. Muž se ji snažil naložit do vozidla a v té chvíli je viděli svědci, kteří si spletli její sádru na ruce s pouty. Muž pak ženu odvezl do jejího trvalého bydliště v Bezděkově, kde ji policisté silně opilou nalezli,“ informovala Deník krátce po vypátrání obou aktérů krajská policejní mluvčí Jolana Číhová.

Případ sice policisté záhy odložili, ale to již měli oba z ostudy kabát. „Měli jsme domluveno, že přijede na volejbal, ale neukázal se. Je možné, že se mu mezi lidi nechtělo, od té středy jsem ho neviděla,“ řekla včera Deníku kamarádka muže ze Svrčovce. Ta nevěří, že by účelem cesty do lesíka byl sex. „Spíše věřím verzi, že šlo o stopařku, které chtěl pomoci,“ tvrdí.
Ještě hůře dopadla žena z Bezděkova, pro kterou byla veřejná ostuda další ranou v životě.

„Cože, ona spáchala sebevraždu? To se mi nechce věřit,“ reagoval Josef Šlechta z Bezděkova na naši informaci. „I když je pravda, že se hodně změnila. Dřív dělala v bance a hodně sportovala, ale teď to s ní šlo z kopce a byla bez práce. Tady nepila v hospodě ani nekupovala alkohol v krámu, kvůli tomu chodila do Klatov. S tím třicetiletým klukem mě to ale překvapilo, podle mě nebyla na chlapy, jen u ní dřív bydlel nějaký Jugoslávec,“ dodal tamní šedesátník.

Jana Kočandrlová z Bezděkova Deníku řekla, že ženu viděla v pondělí večer vystupovat z vozu taxislužby. „Vypadala ale divně, možná byla zase opilá,“ řekla mladá maminka, která byla možná poslední, kdo nešťastnici viděl před tím, než spolykala prášky a odvezla ji zdravotnická záchranná služba do Klatovské nemocnice.

Žena je hospitalizována na jednotce intenzivní péče v Klatovské nemocnici.