Za tři miliony a 50 tisíc korun zakoupila bývalou textilku Joka v Klatovech firma Joss & Löwenstein. Včera to Deníku potvrdil správce konkurzní podstaty Jan Špelina.
„Jmenovaná firma projevila zájem o výrobu a zaměstnance. Přišla také s nabídkovou cenou mírně přesahující částku tři miliony korun. Tuto cenu schválil věřitelský výbor,“ upřesnil Špelina.

Joss & Löwenstein není pro klatovskou Joku neznámým jménem. Firma totiž odebírá zhruba tři čtvrtiny produkce klatovských košil a slibuje, že produkci ve městě pod Černou věží navýší.

Podle včerejšího vyjádření jednoho z majitelů Joky Klatovy Dana Vodičky je dobře, že se firmu, na niž byl vloni v září vyhlášen konkurz, podařilo tak rychle prodat. „S firmou Joss & Löwenstein přichází zároveň garance, že výroba neskončí a také sortiment zůstane,“ řekl Vodička.
Třímilionovou částku zatím firma Joss & Löwenstein nesložila, Špelina ale věří, že se tak do konce května stane a on k 1. červnu ukončí svoji funkci správce konkurzní podstaty v klatovské Joce.

Zatímco výrobu a více než pět desítek zaměstnanců se podařilo prodat, budovy klatovské textilky nikoliv. Podle Vodičky ale existují v současné době dva zájemci, kteří by budovy koupili. Jejich cena bude předmětem dražby, která je naplánována na polovinu června.
Na Joku byl prohlášen konkurz poté, co se částka požadovaná věřiteli vyšplhala na 70 milionů korun. Správci konkurzní podstaty se stále daří držet výrobu. Z ní a také z prodeje zásob jsou kryty výplaty zaměstnanců a provoz firmy.