Překvapivý výsledek mělo pátrání po lupiči, který brutální ranou srazil v Klatovech na zem ženu ze Sušice, i po trojici agresorů, kteří zbili v Sušici Ukrajince tak, že skončil v nemocnici s přeraženým nosem a dalšími zraněními. Pátrání totiž ukázalo, že se ani jedno přepadení nekonalo a že na vině je spíše požitý alkohol, to však policie odmítla potvrdit.

„Cizinec nejprve vypověděl, že byl v pondělí 28. dubna přepaden třemi muži v lesoparku v Sušici. Tvrdil, že mu způsobili zranění a odcizili cestovní pas a mobilní telefon. Jenže šetření prokázalo, že se případ nestal a zranění si muž způsobil sám,“ uvedla Dana Ladmanová z klatovského policejního ředitelství.

Zajímavé rozluštění má i jedno ze tří přepadení, která šetřili policisté na jaře v Klatovech v okolí okresního soudu. Žena ve věku 41 let ze Sušice tehdy oznámila na policii loupežné přepadení, ke kterému údajně došlo v sobotu 29. března v době od 3.30 do 4.30 hodin v ulici U Retexu. Tvrdila, že ji neznámý útočník udeřil zezadu do hlavy tak silně, že upadla do bezvědomí. Když se probrala, byla okradena. Vše se ale odehrálo jinak. „Žena se vracela z restaurace a upadla na zem mezi zaparkovaná vozidla, avšak v ulici Vaňkova. Pachatel využil její nepozornosti, odcizil jí kabelku a odešel opodál. Tu prohledal, vzal si z ní peněženku s osobními doklady poškozené, mobilní telefon a platební karty peněžních ústavů. Prázdnou kabelku odnesl zpět na místo, kde žena ležela. Ta po procitnutí zjistila, že jí byly odcizeny věci za 8 tisíc korun,“ řekla Ladmanová. Policii to potvrdil i dopadený pachatel, kterým je 21letý muž z Klatov. Ten už je nyní ve vězení, kam ho poslal soud na dva roky za skutečné loupežné přepadení, které spáchal s dalšími dvěma mladíky v klatovské Domažlické ulici.

„Údajná totožnost pachatele s „fantomem“ a ani s jinými, dříve popsanými, případy nebyla prokázána,“ doplnila Ladmanová, která tak potvrdila, že muž, jenž okradl v Klatovech o kabelku několik žen, stále uniká.

Muž i žena, kteří zbytečně zaměstnali policii svými výmysly, se nedopustili ničeho nezákonného. „To by museli například někoho křivě obvinit,“ vysvětlila okresní státní zástupkyně Jiřina Vítovcová. Ta si stejně jako někteří námi oslovení policisté myslí, že za podobná smyšlená oznámení by měli být lidé potrestáni.