„Sraz bude na určených nástupních místech v sobotu 3. května v 9 hodin. Akce je určena všem lidem, jimž není lhostejný osud Šumavy a kteří chtějí relaxovat v čisté přírodě. Trasy jsou navrženy v různých délkách a obtížnosti pro všechny věkové kategorie. Jejich součástí je poznání přírody,“ uvedl mluvčí šumavského národního parku Radovan Holub.

Účastníci akce Čistá Šumava budou na trasách provázeni odborníky ze Správy NP a CHKO Šumava, kteří jim přednesou výklad o navštívené lokalitě. Správa zajistí účastníkům pytle na odpadky. Ty po naplnění budou zanechány podél cest. Odtud je po skončení akce svezou pracovníci správy. Účastníci dostanou od správy propagační brožurky NPŠ jako dárek za účast. Všem účastníkům doporučujeme vzít si s sebou pracovní rukavice, pevnou obuv a občerstvení.

Nástupní místa pro akci Čistá Šumava: informační střediska Kvilda, Rokyta, Stožec, České Žleby, Modrava, Prášily, Kašperské Hory, dále Srní – náves (před konzumem) a Železná Ruda-Špičák, hotel Karl v sedle Špičák

„Některé trasy jsou vhodné i pro celé rodiny, dokonce i pro kočárky. Trasy není nutno projít celé, každý účastník se může vrátit podle svých dispozic,“ dodal Holub.