Zhruba tři desítky bytů nabízí k prodeji město Železná Ruda. Z některých domů v Železné Rudě se ale stala místa pro trávení víkendů a zimní sezony, což nevidí rádi někteří podnikatelé.

„O tom můžeme jen spekulovat, jak budoucí majitelé byty využijí. Jednou z podmínek ale je, že nový majitel nesmí byt vzápětí prodat,“ uvedl starosta Železné Rudy Michal Šnebergr.

O ceně bytů však nechtějí Železnorudští konkrétněji mluvit. „Snažíme se dodržet podmínky z minulých let. Cena je pro běžné domácnosti poměrně příznivá,“ dodal starosta.

Byty jsou k mání ve variantách 1+1 až 3+1 a jsou mezi nimi i půdní vestavby.
Mít víkendový byt v Železné Rudě se už v minulosti stalo poměrně velkým hitem, což přineslo výstavby bytových domů. Proti tomu se ale ohrazuje tamní sdružení podnikatelů.

„Pokud město prodá vlastní byty, nemůžeme říci prakticky nic. Je to jejich majetek a na druhou stranu to alespoň vylepší finanční situaci města. Pokud díky tomu přibydou děti ve škole a v mateřince, bude to jedině dobře,“ podotkl jeden z podnikatelů František Strnad. „Výstavba soukromých bytových domů, ze kterých nemá město prakticky vůbec nic, je něco jiného. Myslím si, že podobná otázka se nyní bude řešit i v případě zrušení některých tržnic. Bohužel proti tomu není obrana,“ dodal.