Po patnácti letech se v Bezděkově bude znovu otvírat druhá třída mateřské školy. K zápisu přišlo 17 dětí, což tamní zastupitele postavilo před dilema, zda posílit předškolní zařízení o další třídu, nebo si nechat děti odejít do podobných zařízení mimo obec.

„Od rodičů zazněl jednoznačný požadavek, aby mohli své ratolesti dávat do školky v místě bydliště. Demografická studie navíc ukázala, že vyšší počet dětí by se mohl držet několik let po sobě, tedy bychom měli mít školku i školu bez problémů naplněné,“ uvedl starosta Bezděkova Josef Červený.

Otevření druhé třídy v mateřince vyjde obec na 150 tisíc korun, které vyčlení z rozpočtu v rámci úspor. Ještě předtím, než si v přízemní místnosti objektu začnou hrát děti, bude muset projít drobnými úpravami. „Plánujeme výměnu podlahových krytin, vybílení, položení koberce, rozmístění nábytku,“ dodal starosta. Ale ani v současné době nezeje tato místnost prázdnotou. Slouží totiž jako evakuační středisko a zázemí zde našel taneční kroužek a cvičící ženy. I pro ně už existuje náhradní varianta v podobě školní tělocvičny pro cvičenky a společenské místnosti pro tancechtivé.

Rozhodnutí bezděkovských zastupitelů o posílení školky o další třídu potěšilo i vedení předškolního zařízení. „Když přišlo 17 dětí k zápisu, byli jsme rádi. Na druhou stranu se ale hned objevily obavy, jak to bude dál. Přijmeme jen některé děti, abychom doplnili stav po šesti odcházejících předškolácích, a ostatní odmítneme? Naštěstí k tomuto kroku nemusíme přistupovat,“ říká vedoucí učitelka Mateřské školy v Bezděkově Anna Keilová.

Posílení školky o druhou třídu kvitují i samotní rodiče. „Do školky chodí už náš starší syn. Po zápisu hrozilo, že mladšího budeme muset vozit do jiné. Teď ale víme, že kluci budou pohromadě, a to je dobře,“ pochvaluje si čtvrteční rozhodnutí zastupitelstva Andrea Pavlíková z Bezděkova.