Tolik očekávaná nová kolektivní smlouva v Klatovské nemocnici je na světě. V úterý ji podepsali zástupci tamních odborů s vedením nemocnice.
„První úkol, který jsem si dal při svém nástupu, je splněn,“ uvedl Martin Grolmus, který je pověřen vedením Klatovské nemocnice. „Věřím, že podepsání nové kolektivní smlouvy přinese určité zklidnění mezi zaměstnanci,“ dodal.

Spokojenost vyjádřil také zástupce odborů Klatovské nemocnice Zdeněk Pešek. „Je dobře, že smlouva byla podepsána tak brzy. Je výsledkem kompromisu všech stran,“ prohlásil Pešek.

Nová kolektivní smlouva by měla zdravotnickému personálu zaručit zejména lepší platové ohodnocení. Po něm volali tamní zaměstnanci ještě za bývalé ředitelky nemocnice Iriny Riegelové. „Původně jsme zamýšleli tarifní ohodnocení zaměstnanců, ale nakonec jsme se domluvili na kompromisu,“ vysvětluje Grolmus. Ten spočívá ve vytvoření tabulek s minimálními platovými základy rozvrženými do 12 tarifních tříd. Od základů se pak budou odvíjet konkrétní platy jednotlivých zaměstnanců na odděleních.

Kolektivní smlouva měla být podepsána už na konci března, ale kvůli odvolání bývalé ředitelky nemocnice Riegelové došlo k mírnému zpoždění. Podle odboráře Zdeňka Peška začne smlouva platit zpětně od 1. dubna a nové platové výměry se promítnou do dubnových výplat, které zaměstnanci nemocnice obdrží v květnu.