Nemocnice následné péče LDN v Horažďovicích se jako jediná v Plzeňském kraji může od úterý chlubit certifikátem o udělení akreditace. Tu po 20měsíčním úsilí získala od Spojené akreditační komise ČR. Pro pacienty je certifikát znamením, že se mohou s důvěrou obrátit na nemocnici, kde o ně bude špičkově postaráno.

„Není to jen o standardech v lékařské péči, ale o širokém spektru všech činností v naší nemocnici,“ uvedl ředitel Nemocnice následné péče LDN v Horažďovicích Martin Grolmus. Podle slov ředitele však bude nutné pracovat na dalším zlepšování služeb pro pacienty, protože po třech letech bude muset nemocnice obhájit, že si udělení certifikátu zasloužila. „Postupně bychom rádi přešli na zpracování lékařské dokumentace v elektronické podobě,“ nastínil jednu z plánovaných modernizací nemocnice Grolmus.

Podle výkonného ředitele Spojené akreditační komise ČR Františka Vlčka prošla horažďovická nemocnice úspěšně akreditačním šetřením. „Díky vedení nemocnice a snahám personálu o zvyšování kvality služeb se Horažďovičtí zařadili mezi 21 akreditovaných zdravotnických zařízení v republice,“ upřesnil Vlček.

Spokojenost s oceněním vládne i na Plzeňském kraji, který je vlastníkem nemocnice. „V době, kdy ve většině zdravotnických zařízení řešíme problémy, je horažďovická nemocnice naší výkladní skříní,“ prohlásil radní pro zdravotnictví a sociální věci Pavel Karpíšek.

Dobré zkušenosti s Nemocnicí následné péče LDN v Horažďovicích má tamní obyvatelka Božena Petrusová. „Vloni jsem tady ležela po těžké operaci a velmi dobře se o mě starali. Nyní sem chodím za manželem a rovněž jsme spokojeni. Čisté prostředí, ochotný personál,“ pochvaluje si Božena Petrusová.