V loňském roce bylo přitom hospodaření města mnohem příznivější. Skončilo totiž přebytkem ve výši 220 milionů korun.
„Tak výrazný schodek pro letošní rok je způsoben tím, že ještě běží finančně náročné akce. Mínusová čísla jsou ale zčásti krytá úvěrem u banky ve výši 160 milionů korun na akci Klatovy – čisté město, dále 220 milionů korun tvoří přebytkové hospodaření z minulých let a uvažujeme do letošního rozpočtu také s finanční rezervou 23 milionů,“ upřesnil klatovský místostarosta Jan Vrána.

Pro letošní rok se Klatovští soustředí na financování opravy komunikací. Prioritou přitom je lokalita nově vznikající průmyslové zóny pod Borem, kde se začalo s kompletním zasíťováním a stavbou propojovacích komunikací. Už na podzim by se sem mohli začít stěhovat podnikatelé.

„19 milionů korun z rozpočtu odsouhlasili zastupitelé na stavbu silnice Za Kasárny, kterou financuje firma InterCora stavící v Klatovech na místě bývalé Škodovky Tesco,“ upřesnil další plánované akce Vrána. Šest milionů korun spolkne silnice pod Vodojemem, s jejíž opravou se pro letošní rok také počítá. Intenzivně se už nyní pracuje na pokračující rekonstrukci Koldinovy ulice, na jejímž financování se kromě města spolupodílí také Plzeňský kraj.