„Školní ulice nás trápí hlavně proto, že tudy chodí velké množství dětí do školy a lidí do zdravotnického zařízení, sjíždějí se sem také autobusy a osobní automobily. Na realizaci rekonstrukce Havlíčkovy a Školní ulice potřebuje město 11 milionů korun. O tom, zda se nám podařilo uspět v dotačním řízení, se dozvíme až v červnu letošního roku,“ říká starosta města Švihov Václav Petrus.
Další prostředky, které město shání, jsou na druhou etapu rekonstrukce budovy školy. „Trápí nás zastaralá elektroinstalace a rozvody vody v celé budově.

Osvětlení tříd v celé škole je padesát let staré a hygienici nám už dávají nůž na krk. Výměna osvětlení zvýší efektivnost výuky žáků. Popisuje starosta.
„Máme zpracovanou projektovou dokumentaci. Úpravy jsou nezbytné, a proto věříme, že se nám podaří potřebné prostředky sehnat a ještě letos dát vše do patřičného stavu,“ říká starosta.

Řada škol v regionu je v podobném stavu. Jedná se o staré budovy, do kterých se v posledních letech investovaly prostředky jen do nejnutnějších oprav. Kompletní rekonstrukce čeká v letošním roce například ZŠ Blatenskou v Horažďovicích a další.