Zima už sice skončila, v Modravě se ale stále lyžuje. „Ve čtvrtek připadlo deset centimetrů nového sněhu, ve vyšších polohách je dokonce dvacet čísel,“ informoval nás včera starosta Modravy Antonín Schubert. „Minulý týden tady byl doslova nával běžkařů, takže jsme se rozhodli připravit stopy i na tento víkend,“ dodal.

Stopy budou upraveny na trasách Březník – Modrava – Rybárna – Javoří Pila a Javoří Pila – Hakešická cesta – Vchynicko tetovský kanál. „Průběžně udržujeme i trasy pro pěší turistiku, konkrétně Modrava – Modravský most (směr Březník) a Modrava – Rybárna – Tříjezerní slať – Rokyta – Vchynicko –tetovský kanál – Hradlový most (Rechle),“ dodal Schubert.

Běžkaři se mohou o víkendu vypravit i na Železnorudsko, tam už se ale musí spokojit jen se zbytky stop upravovaných minulý týden. „Do cest už vjíždí lesní technika a většina stop je kvůli tomu zničená,“ podotkl starosta Železné Rudy Michal Šnebergr.

Otevření lyžařských areálů měli na víkend v plánu někteří vlekaři, nakonec ale od dubnového lyžování upustili.
„Museli bychom do práce povolat pět lidí a kvůli pár návštěvníkům by se nám to nevyplatilo,“ vysvětlil vedoucí areálu Belveder v Železné Rudě Václav Topol.

Uzavřený je i lyžařský areál na Špičáku, kde vlekaři ukončili sezonu minulý týden. „Lidé teď mohou využít sjezdovek k výstupu na vrchol Špičáku a děti zde mohou sáňkovat,“ podotkl vedoucí areálu Josef Treml. Protože se ve většině oblastí Šumavy drží teploty nad nulou, musí lyžaři počítat s mokrým sněhem.