S nevzhlednou lokalitou ve tvaru trojúhelníku naproti Diskontu, kde kromě zázemí hasičů stojí ještě budova bývalé zdravotnické školy, má město zcela jiné záměry. Využívána by měla být po kompletních úpravách, a to včetně nového dopravního řešení, zejména milovníky cyklistiky. „Tato část města navazuje na nedávno dokončený parčík před rezidencí (bývalá ZŠ na Husově náměstí přestavěná na byty – pozn. aut.) a působí nevzhledně,“ vysvětluje starosta Klatov Rudolf Salvetr důvod, proč se město chce do rekonstrukce pustit.

V současné době už je hotový projekt na úpravu, a to hlavně proto, že se s ním město přihlásilo o peníze z Evropské unie. Stejně tak je dokončen projekt na pokračování cyklotrasy č. 38, jejíž část povede právě tímto úsekem města a kterou by mohla rovněž zafinancovat unie.

A s jakými představami se Klatovští do projektu pustili? „Nejprve chceme nechat zbourat všechny budovy v dané lokalitě. Její částí povede zmíněná cyklostezka, samozřejmě nebude chybět ani kompletní zázemí pro cyklisty, jako jsou například stojany na kola, odpočinková místa, miniinformační středisko s možností nakoupit si mapy, plánky města a podobně,“ nastínila budoucí podobu místa zvaného U Váhy klatovská místostarostka Věra Tomaierová. „Protože tudy projíždějí autobusy, pamatuje se i na zálivové ostrůvky při silnici, chodníky, veřejné osvětlení a další,“ dodala Tomaierová.
Pokud město neuspěje v prvním kole žádosti o evropské peníze, projekt rozhodně neskončí v šuplíku. Město se přihlásí do dalších kol.