Bořánek stanul před soudem kvůli ohrožení pod vlivem návykové látky. „Dne 13. prosince 2007 kolem 0:45 hodin řídil Fiat Uno, a to přesto, že požil alkoholické nápoje. Ještě v době odběru, tedy ve 2:50, měl v krvi 1,82 promile alkoholu,“ uvedl v obžalobě státní zástupce Jan Hrubý.

Bořánek se k soudu nedostavil, namísto něj přišla omluvenka, že je u své přítelkyně a vozí po vyšetřeních její vážně nemocnou matku. Byla proto čtena jeho výpověď z přípravného řízení, kde popřel, že by vůz řídil. Tvrdil, že za volantem seděla jeho přítelkyně, kterou po zastavení vystřídal právě ve chvíli, kdy byl přistižen policií. To ale popřeli oba členové hlídky, kteří vypovídali jako svědci u soudu.

„Všimli jsme si fiatu, který jel z náměstí po Pražské ulici. Jeho řidič evidentně nebyl v pořádku, protože jel divně a často zbytečně brzdil. Rozhodli jsme se ho proto zkontrolovat. Předjeli jsme ho v Jiráskově ulici a na parkovišti jsme se ho snažili stavit pomocí znamení STOP, ale on nereagoval a jel dál. Tak jsme ho znovu předjeli na Plánické, to už jsme měli zapnuté majáky i zvukový signál. Zastavili jsme před ním tak, abychom ho ohrozili, on ale za námi náhle odbočil doprava. Jeli jsme za ním a viděli ho parkovat mezi domy. Tak jsem vyběhl z auta a chytil ho ve chvíli, kdy vystupoval. Zpočátku byl agresivní a nechtěl ukázat doklady,“ řekl policista, který jednoznačně potvrdil, že řídil Bořánek. „Dvakrát jsme ho předjížděli a zřetelně jsme viděli, že řídí on a že je v autě sám,“ doplnil druhý muž v uniformě. Ten dodal, že řidič byl evidentně opilý.

Obžalovaný se řízení pod vlivem alkoholu nedopustil poprvé.V roce 2002 mu radnice za 2,57 promile uložila zákaz řízení na dva roky, o rok později byl trestním příkazem klatovského soudu za 2,30 promile alkoholu v krvi potrestán čtyřmi měsíci na dva roky podmíněně a zákazem činnosti na tři a půl roku. Kromě výše uvedených skutků byl Bořánek vloni odsouzen za trestný čin poškozování cizí věci ke čtyřem měsícům podmíněně.

I vzhledem k předchozím skutkům hrozil Bořánkovi až jeden rok vězení, za mříže ale nemusí. Soudce Jaromír Veselý mu uložil trest sedmi měsíců s podmíněným odkladem na dva roky a uložil mu zákaz řízení na dobu 30 měsíců. Rozsudek není pravomocný.