„K dispozici máme 11 automobilů, z toho jsou dvě octavie, tři fabie a zbytek většinou felicie,“ potvrdila Deníku klatovská místostarostka Věra Tomaierová. Výjimku tvoří pouze tamní městská policie, které jako služební vůz slouží peugeot.

O vozy se přitom střídá hned několik úředníků. „Nejvyšší počet výjezdů mají zaměstnanci odborů, kteří řeší záležitosti v terénu. Patří sem především sociální odbor, dále stavební, živnostenský nebo odbor životního prostředí,“ dodává místostarostka. Úředníci přitom musí být držiteli řidičského oprávnění, protože dopravní referent, který má vozový park klatovské radnice na starost, jen sporadicky funguje jako řidič.

Pěti vozidly rovněž českých značek disponuje radnice v Sušici. „Máme dvě octavie, dvě fabie a felicii. Městští policisté jezdí peugeotem,“ říká starosta Sušice Petr Mottl.

Se třemi služebními vozidly si vystačí úředníci v Horažďovicích. „Střídáme se o dvě fabie a jednu felicii. Letos felicii dostane k dispozici městská policie a na radnici si pořídíme nový vůz. Jeho nákup byl odsouhlasen zastupitelstvem už vloni,“ uvedla tajemnice Městského úřadu v Horažďovicích Ivana Dušková.
V malých obcích musí mít u vozového parku mnohem skromnější požadavky. „Používáme deset let starou Škodu Felicii, která je navíc předělána kvůli co největší úspoře na LPG,“ potvrdil Deníku starosta Bezděkova Josef Červený. „O novém autě neuvažujeme. Myslím, že je třeba financovat mnohem potřebnější věci pro obec,“ dodal.