„Samozřejmě někteří lidé o nové průkazy nezažádali vůbec. To jsou většinou důchodci, kteří už řízení vozidel pověsili na hřebík. Ale u zmíněné stovky žadatelů předpokládáme, že za volant ještě budou chtít usednout,“ vysvětlil vedoucí odboru.

Mluvčí klatovské policie Dana Ladmanová k tomu dodala, že policistům už se podařilo na silnicích ´načapat´ několik řidičů s neplatnými doklady.
„Za to jim hrozí ve správním řízení pokuta od jednoho a půl do dvou a půl tisíc korun nebo bloková pokuta do dvou tisíc,“ upřesnila klatovská policejní mluvčí.

Podle úředníků byl přístup některých řidičů k výměně dokladů nezodpovědný hlavně kvůli tomu, že za pozdní žádost o nové doklady nehrozila žádná sankce.

„Původní návrh, kterým byla pokuta do třiceti tisíc korun, neprošel. Takže pokud dnes někdo přijde s pozdní žádostí o nové doklady, zaplatí pouze správní poplatek padesát korun,“ dodal Baštář.

„Pravidelně jsme upozorňovali na výměnu v sušickém rozhlase i v místních novinách, bohužel řidiči na to příliš nereagovali,“ podotkla pracovnice sušického odboru dopravy Martina Tomanová.

Do konce loňského roku museli o nové řidičské průkazy požádat ti, kteří své doklady dostali od 1. července 1964 do konce roku 1993.