Jen za letošní leden a únor oddali v Klatovech 20 párů, což je o 7 více než v loňském roce. „Ano“ znělo v Klatovech v loňském roce nejčastěji v dubnu a červenci. Května se snoubenci stále ještě obávají. Prý je to měsíc plný pověr. Měsíc lásky býval pro nastávající manžele dlouho tabu. Teprve v posledních letech se postupně odstraňují obavy z pověry, která hrozila: „Svatba v máji, nevěsta na máry“.

Originální datum plné sedmiček nabízel loňský červenec. Přesto se ani na Klatovsku nestal tím pro svatby nejvyhledávanějším dnem v roce.
„Brali jsme se 7. 7. 2007 na zámku v Lužanech. Nebrali jsme se kvůli sedmičkám. Chtěli jsme se vzít někdy kolem 11. června, kdy se před mnoha lety brali rodiče. Volno ale nebylo, a tak nám na úřadě nabídli datum 7.7. Tak jsme se toho dne prostě vzali,“ popisují Věra a Václav Hrdličkovi.

„Nejméně svateb je každoročně v květnu. Lidé stále věří na pověry. Dá se říci, že v květnu ani neoddáváme. Loni jsme tu měli pouze jednu svatbu. Šlo ale o cizince,“ informovala Lenka Janoušková z matriky Městského úřadu v Klatovech.

Také v Horažďovicích oddali loni v květnu jeden pár snoubenců. Nejsilnějšími měsíci, kdy do společného života vstoupilo nejvíce snoubenců, tu byl podle Aleny Čáňové z tamní matriky červen a červenec. Snoubenci se berou také na netradičních místech. Stále vedou po radnicích různé zámky, hrady, zahrady a parky. Matrikářky zaznamenaly svatby už dokonce i ve všední den.