Pouhý jeden den zbývá Ivaně Novotné z Klatov do termínu porodu druhorozeného potomka. Mladá maminka doufá, že stejně jako prvorozeného syna jej přivede na svět v klatovské nemocnici. V souvislosti s odchodem lékařů z gynekologicko – porodnického oddělení totiž hrozilo, že tamní oddělení bude od 1. března přijímat jen akutní případy či bude zrušeno.

„Lékař mě upozornil, že až budu mít porodní bolesti, přijedu do klatovské nemocnice, tady zjistí, zda jsme dítě i já v pořádku a případně bych jela odrodit do Domažlic nebo do Plzně,“ vysvětluje Ivana Novotná. „Je to nepříjemné, zvlášť když víte, že rodina je několik kilometrů vzdálená. Prvního syna jsem porodila v Klatovech a byla jsem zde moc spokojená, takže nebyl důvod nějak místo porodu měnit,“ dodává maminka.

Informace o tom, že by gynekologicko – porodnické oddělení mělo být zrušeno, měli včera i někteří privátní gynekologové. „V pátek jsem hovořila s primářem oddělení Vondrašem. Řekl mi, že zřejmě od 1. března budou brát jen akutní případy a abych to tak prezentovala svým pacientkám. Písemně však žádné informace nemám,“ potvrdila včera Deníku klatovská gynekoložka Marie Kastlová.

„Provoz gynekologicko – porodnického oddělení pokračuje i po 1. březnu,“ zněla e–mailová odpověď ředitelky nemocnice Iriny Riegelové. Z ní ale nebylo patrné, zda půjde o provoz omezený, či běžný. „Pacienti se nemusí obávat, provoz je zabezpečen a oddělení bude dál fungovat,“ ujistil nás včera krajský radní Pavel Karpíšek. Od soboty by také do klatovské nemocnice měli nastoupit lékaři z plzeňské fakultní nemocnice, kteří slíbili vypomáhat do doby, než vedení nemocnice najde náhradu za odcházející lékaře.