Nejdřív demise starosty, pak ještě místostarosty a dvou zastupitelů. Tak dopadlo složení představitelů Horské Kvildy, kde počet členů zastupitelstva klesl pod zákonem stanovené minimum.

„Jediným východiskem jsou volby. Celou situaci nyní řešíme s ministerstvem vnitra,“ uvedl ředitel Krajského úřadu v Plzni Jiří Leščinský.
Dnes už bývalý starosta Horské Kvildy Eduard Hones uvedl v oficiální zprávě, že odchází z rodinných důvodů a na postu starosty chce dát prostor mladším. Někteří zastupitelé, kteří odstoupili s ním, však tvrdí, že důvody nejsou tak ´učesané´. „Část zastupitelů vyrukovala s tím, že starostu stejně svrhnou a do kolektivu vnášeli špatnou náladu. Já jsem byl už vloni rozhodnutý, že pokud zastupitelé doženou starostu k demisi, odejdu taky,“ řekl nám včera bývalý zastupitel Karel Tittl, který se vzdal funkce spolu s místostarostou Františkem Bendou a členkou zastupitelstva Petrou Matějů.

„Důvody, proč zastupitelé odstoupili, jsme se přímo od nich nedozvěděli. Rozhodně jsme ale starostu k odchodu nenutili,“ podotkl Jaromír Chval, který je nyní pověřen vedením obce. I když v zastupitelstvu Horské Kvildy zůstali jen tři členové, běžný chod obce by to nemělo nijak výrazně ohrozit.
„Máme samozřejmě omezené pravomoce, takže nesmíme třeba rozprodávat obecní majetek. Ale co se týká běžných oprav a projektů, tam se nic nemění,“ dodal Chval.