Naprostá většina návštěvníků webových stránek Klatovského deníku se v naší anketě domnívá, že by ředitelka Klatovské nemocnice, a.s., Irina Riegelová měla být ze své funkce odvolána. Pouze jeden hlas byl v době uzávěrky proti. Výsledky ankety jen potvrzují fakt, že situace na gynekologicko – porodnickém oddělení tamní nemocnice není veřejnosti lhostejná.

Včera se situace zkomplikovala podáním dalších dvou výpovědí. „Ano, odcházím z nemocnice, stejně tak i další moje kolegyně,“ potvrdila včera ráno Deníku lékařka Lenka Tocháčková. „Hlavním důvodem mého rozhodnutí je neadekvátní personální situace, teprve až na druhém místě je finanční otázka,“ vysvětlila Tocháčková. Po uplynutí všech výpovědních lhůt by tak na oddělení zbyl pouze primář a jeden lékař. Vyjádření primáře se nám včera nepodařilo získat, protože operoval.

Ředitelka nemocnice Riegelová včera uvedla, že má k dispozici stále jen výpovědi od tří lékařů, o jiných neví. „Neustále vedeme jednání o vyřešení personální situace na oddělení,“ upřesnila Riegelová s tím, že se rovněž počítá se zvýšením platů lékařů a zdravotnického personálu. „Konkrétní částka či procento navýšení je předmětem kolektivní smlouvy, která začne platit až od 1. dubna,“ dodala ředitelka.

Variantu, že by ředitelka Riegelová mohla být kvůli vzniklé situaci odvolána, si vlastník nemocnice – Plzeňský kraj – prostřednictvím radního pro zdravotnictví a sociální věci Pavla Karpíška nepřipouští. „Pokud nezvládne odstranit problém, budeme věc řešit. Ale konkrétní úvahy spojené s odvoláním jsou předčasné,“ uvedl Karpíšek.

Do Klatovské nemocnice přijdou od března na výpomoc plzeňští lékaři, kteří zde v rámci svého volna budou sloužit.