VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nemocnici opouštějí lékaři

KLATOVY - Vedení klatovské nemocnice hledá nové doktory, na pomoc přichází plzeňská FN

16.2.2008 12
SDÍLEJ:

OBAVY. Personál gynekologicko – porodnického oddělení (na snímku sestra Markéta Podlešáková) klatovské nemocnice věří, že se situace kolem hromadného odchodu lékařů zlepší.Foto: DENÍK/Radmila Nagovská

Z gynekologicko – porodnického oddělení Klatovské nemocnice, a.s., odcházejí tři lékaři. Další zvažují, zda nebudou kolegy následovat. Na vině je stagnace platů a špatná komunikace vedení nemocnice s personálem.
Zdravotní sestry a zbývající lékaři se obávají, že pokud ředitelka nemocnice Irina Riegelová ve spolupráci se zřizovatelem nebude situaci urychleně řešit, dojde ke zrušení oddělení.
„Máme rozjednáno několik možností a děláme pro zachování oddělení maximum. Nebudu spekulovat o tom, zda jednání budou či nebudou úspěšná,“ odpověděla včera ředitelka na otázku Deníku, zda hrozí zrušení oddělení.
„Pacienti se nemusí znepokojovat, chceme, aby oddělení nadále fungovalo,“ ujišťuje radní pro zdravotnictví a sociální věci Krajského úřadu v Plzni Pavel Karpíšek.

Ten však v tomto týdnu jednal pouze s ředitelkou klatovské nemocnice, na schůzku s personálem oddělení se teprve chystá.
Lékaři i sestry se obávají komunikovat s médii kvůli hrozícímu postihu ze strany vedení nemocnice. Proto se jedna z lékařek obrátila na krajskou zastupitelku Hanu Benediktovou. „Loni v prosinci dal výpověď zástupce primáře. Okamžitě se začal hledat lékař s II. atestací v oboru, ale to se nepodařilo,“ nastínila konkrétní stav na oddělení krajská zastupitelka. „V lednu přibyly další dvě výpovědi od lékařů a zbývá zde jediný lékař s atestací II. stupně, lékařka bez atestace a lékařka s atestací I. stupně, obě na zkrácený úvazek. Za této situace nelze udržet chod oddělení. Musíme věc urychleně řešit,“ domnívá se Benediktová, která chce problém otevřít na jednání krajského zastupitelstva v březnu.

Ředitelka Riegelová tvrdí, že o náhradě chybějících lékařů se intenzivně jedná. „Máme rozjednány dva lékaře s atestacemi, ti jsou ale ve výpovědní lhůtě u svých nynějších zaměstnavatelů. Mezitím na výpomoc nastoupí od března lékaři z plzeňské fakultní nemocnice. Ti zde zůstanou podle potřeby,“ slibuje Riegelová.

Nespokojeni jsou se svými platy i lékaři jiných oddělení, nicméně výpovědi zatím nedávají. „Určitý slib jsme dostali, ale nic konkrétního nevíme,“ řekl anonymně jeden z oslovených lékařů.

Situaci kolem klatovské nemocnice sledují i místní lidé. „Raději jezdím do plzeňské nemocnice. Pokud by se zvedla úroveň zdejší nemocnice jako celku, pak by samozřejmě byla škoda, aby gynekologicko – porodnické oddělení bylo zrušeno,“ domnívá se Klatovanka Jaroslava Štěpánová.

Tiskové prohlášení

Se znepokojením sledujeme vývoj zdravotní péče vPlzeňském kraji, který má mimo jiné jako jediný vČeské republice zajištěnou lůžkovou zdravotní péči jen vpěti zcelkového počtu sedmi okresů. Současné zprávy o tom, že vklatovské nemocnici je ohrožen chod gynekologicko-porodnického oddělení, představuje výrazné zhoršení dostupnosti tohoto základního typu zdravotní péče vdotyčné oblasti. Obáváme se, že podobný vývoj nastane i vjiných lůžkových zdravotnických zařízeních Plzeňského kraje, které byly vnedávné minulosti převedeny do režimu obchodních společností. Žádáme proto důrazně vedení Plzeňského kraje, aby se touto situací neprodleně a adekvátně zabývalo a konečně si uvědomilo, že zaručuje jako prodloužená ruka státu rovnocennou zdravotní péči pro všechny občany na území kraje, jak je dáno Ústavou České republiky.

Doc.MUDr.Milada Emmerová,CSc.,

lídr kandidátky ČSSD ve volbách 2008 do Krajského zastupitelstva Plzeňského kraje

Jaroslav Bauer

krajský zastupitel za ČSSD, předseda Kontrolního výboru ZPK

Ing. Václav Votava

poslanec PČR za ČSSD

Autor: Radmila Nagovská

Nahravá se anketa
16.2.2008 VSTUP DO DISKUSE 12
SDÍLEJ:

SERVIS

Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník 22 000 Kč

Sociální pracovníci v oblasti péče o zdravotně postižené SOCIÁLNÍ PRACOVNÍK. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 33000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: POŽADUJEME: , - odbornou způsobilost pro výkon pozice sociálního pracovníka podle § 110 zák. č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, - schopnost týmové spolupráce, organizační a komunikativní schopnosti, samostatnost, zodpovědnost, - uživatelskou znalost práce v programech MS Office, - zkušenosti s aplikací standardů kvality sociálních služeb a dlouhodobá praxe v soc. službách výhodou, - výpis z rejstříku trestů, - očkování proti žloutence typu B - ENGERIX (s nástupem minimálně druhá očkkovací dávka), NABÍZÍME: jednosměnný pracovní režim, dvakrát ročně pololetní odměny, zaměstnanecké benefity (příspěvek na stravování, na penzijní připojištění, na rekreace, šekové poukázky na kulturu, sport, vitaminové prostředky), 5 týdnů dovolené, pro přijatého zaměstnance nabízíme byt pro 1 osobu k pronájmu, Nástup dle dohody, PLATOVÉ ZAŘAZENÍ: v souladu s NV č. 341/2017 Sb., a č. 222/2010 Sb., v platném znění, platová třída 10, platový stupeň dle započitatelné praxe, K PŘIHLÁŠCE PŘIPOJTE: , - strukturovaný životopis s uvedením kontaktních údajů, odpobrných znalostí a dosavadních zaměstnání, - doklad o nejvyšším dosaženém vzdělání, , PŘIHLÁŠKY do výběrového řízení doručte elektronicky na e-mail: i.vyhnalova@dozpbystrice.cz; h.svejkovska@dozpbystrice.cz nebo poštou na adresu: Domov pro osoby se zdravotním postižením, příspěvková organizace, Bystřice nad Úhlavou 44. Pracoviště: Domov pro osoby se zdravotním postižením bystřice nad úhlavou, příspěvková organizace, 340 22 Nýrsko. Informace: Hana Svejkovská, +420 376 571 270.

Výroba - Výroba Elektrotechnici a technici energetici 22 000 Kč

Technici elektronici projektanti, konstruktéři KONSTRUKCE A INOVACE VÝROBKŮ. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 32000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: SOLODOOR a.s., Nádražní 166,Sušice 342 01, Požadavky: , Celkový proces vývoje nového výrobku, tzn. design, modelování a simulace ve 3D, tvorba dokumentace pro vzorování a prototypy, kompletní vytvoření výrobní výkresové dokumentace pro sériovou výrobu, konstrukční vývoj u stávajících a nových výrobků, odpovědnost za výrobu prototypů nových výrobků, zajištění potřebné certifikace nového výrobku a prohlášení o shodě a jejich administrace, sledování trendů vývoje designu dveří v ČR i v zahraničí, sledování vývoje materiálů využívaných pro výrobu dveří, spolupráce s obchodním a marketingovým oddělením na sledování vývoje trhu dveří, úzká spolupráce s výrobou, , Požadujeme: SŠ/VŠ v oboru dřevařském nebo nábytkářském, AJ na dobré úrovní - VÝHODOU, orientace ve směrech vývoje materiálů, technologií a designu, práce v CAD 3D systému - Autodesk Inventor VÝHODOU, orientace v technologických postupech a materiálech truhlářské výroby, samostatnost, flexibilita, zodpovědnost, kreativnost, organizační schopnosti , Po ukončení doby určité možnost prodloužení na dobu neurčitou, dotované stravování, příspěvek na dopravu do zaměstnání, vzdělávací kurzy a školení, až 25 dní dovolené, slevy na kulturní a sportovní akce (vstup do bazénu, masáže …), Kontaktní osoba: Bc. Lena Yvona Geryková tel.601056503, e-mail: gerykova@solo.cz , Způsob prvního kontaktu: telefonicky,e-mailem. Pracoviště: Solodoor a.s., nádražní 166,sušice, Nádražní, č.p. 166, 342 01 Sušice 1. Informace: Lena Yvona Geryková, +420 601 056 503.

Gastronomie - Gastronomie Pomocníci v kuchyni 10 000 Kč

Pomocníci v kuchyni POMOCNÁ SÍLA V KUCHYNI/POMOCNÝ KUCHAŘ/KA - zkrácený úvazek. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 10000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Zkrácený úvazek, PRACOVNÍ DOBA: od 6:00 hodin, pondělí - pátek, NABÍZÍME: stravu zdarma , Kontakt: Pressl Miroslav, tel.: 724 032 468, VOLAT POUZE po-pá od 11:00 - 17:00h.. Pracoviště: Miroslav pressl, Rozvojová zóna, č.p. 509, 340 21 Janovice nad Úhlavou. Informace: Miroslav Pressl, +420 724 032 467.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Traktorista a obsluha 21 000 Kč

Traktoristé a obsluha zemědělských strojů TRAKTORISTA, ŘIDIČ NÁKLADNÍHO AUTOMOBILU. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 21000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: POŽADUJEME: ŘP "C +T", zkušenost s obsluhou zemědělských strojů výhodou, Nabízíme příspěvek na stravování, 5 týdnů dovolené, životní pojištění, dlouhodobou perspektivu ve stabilní společnosti, MZDA: dohodou - základní sazba + pohyblivá složka mzdy podle výkonu zaměstnance a hospodářského výsledku společnosti. Pracoviště: Měcholupská zemědělská, a.s., 339 01 Klatovy 1. Informace: Jiří Rubáš, +420 602 158 291.


Kristýnka Korandová v soutěži Mé pruhované léto.

Námořnice získala v mezinárodní soutěži třetí místo

Michal Straka.

Klatovy zlepšily výkon. Na výhru to ale znovu nestačilo

Surovec s kočárkem a 17 ukradených kol za měsíc: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 17. srpna 2018.

Sušice hraje v sobotu ve Starém Plzenci

Sušice – První zápas v nové sezoně I. A třídy zvládli fotbalisté Sušice tak z poloviny. Na domácím stadionu remizovali s Kaznějovem 2:2. Bonusový bod navíc si připsali po výhře na penalty.

Pavilon skla v Klatovech slaví již čtvrté narozeniny

Klatovy – Už čtyři roky mohou obyvatelé a návštěvníci Klatov zajít do Pavilonu skla a pokochat se šumavskými skly, prohlédnout si výstavy, přijít na komentovanou prohlídku či přednášku.

Senco vyzve nevyzpytatelnou Soběslav

Plzeňský kraj – V Tlumačově vzplane bitva dvou úspěšných týmů z úvodního kola krajského přeboru.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT