VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nemocnici opouštějí lékaři

KLATOVY - Vedení klatovské nemocnice hledá nové doktory, na pomoc přichází plzeňská FN

16.2.2008 12
SDÍLEJ:

OBAVY. Personál gynekologicko – porodnického oddělení (na snímku sestra Markéta Podlešáková) klatovské nemocnice věří, že se situace kolem hromadného odchodu lékařů zlepší.Foto: DENÍK/Radmila Nagovská

Z gynekologicko – porodnického oddělení Klatovské nemocnice, a.s., odcházejí tři lékaři. Další zvažují, zda nebudou kolegy následovat. Na vině je stagnace platů a špatná komunikace vedení nemocnice s personálem.
Zdravotní sestry a zbývající lékaři se obávají, že pokud ředitelka nemocnice Irina Riegelová ve spolupráci se zřizovatelem nebude situaci urychleně řešit, dojde ke zrušení oddělení.
„Máme rozjednáno několik možností a děláme pro zachování oddělení maximum. Nebudu spekulovat o tom, zda jednání budou či nebudou úspěšná,“ odpověděla včera ředitelka na otázku Deníku, zda hrozí zrušení oddělení.
„Pacienti se nemusí znepokojovat, chceme, aby oddělení nadále fungovalo,“ ujišťuje radní pro zdravotnictví a sociální věci Krajského úřadu v Plzni Pavel Karpíšek.

Ten však v tomto týdnu jednal pouze s ředitelkou klatovské nemocnice, na schůzku s personálem oddělení se teprve chystá.
Lékaři i sestry se obávají komunikovat s médii kvůli hrozícímu postihu ze strany vedení nemocnice. Proto se jedna z lékařek obrátila na krajskou zastupitelku Hanu Benediktovou. „Loni v prosinci dal výpověď zástupce primáře. Okamžitě se začal hledat lékař s II. atestací v oboru, ale to se nepodařilo,“ nastínila konkrétní stav na oddělení krajská zastupitelka. „V lednu přibyly další dvě výpovědi od lékařů a zbývá zde jediný lékař s atestací II. stupně, lékařka bez atestace a lékařka s atestací I. stupně, obě na zkrácený úvazek. Za této situace nelze udržet chod oddělení. Musíme věc urychleně řešit,“ domnívá se Benediktová, která chce problém otevřít na jednání krajského zastupitelstva v březnu.

Ředitelka Riegelová tvrdí, že o náhradě chybějících lékařů se intenzivně jedná. „Máme rozjednány dva lékaře s atestacemi, ti jsou ale ve výpovědní lhůtě u svých nynějších zaměstnavatelů. Mezitím na výpomoc nastoupí od března lékaři z plzeňské fakultní nemocnice. Ti zde zůstanou podle potřeby,“ slibuje Riegelová.

Nespokojeni jsou se svými platy i lékaři jiných oddělení, nicméně výpovědi zatím nedávají. „Určitý slib jsme dostali, ale nic konkrétního nevíme,“ řekl anonymně jeden z oslovených lékařů.

Situaci kolem klatovské nemocnice sledují i místní lidé. „Raději jezdím do plzeňské nemocnice. Pokud by se zvedla úroveň zdejší nemocnice jako celku, pak by samozřejmě byla škoda, aby gynekologicko – porodnické oddělení bylo zrušeno,“ domnívá se Klatovanka Jaroslava Štěpánová.

Tiskové prohlášení

Se znepokojením sledujeme vývoj zdravotní péče vPlzeňském kraji, který má mimo jiné jako jediný vČeské republice zajištěnou lůžkovou zdravotní péči jen vpěti zcelkového počtu sedmi okresů. Současné zprávy o tom, že vklatovské nemocnici je ohrožen chod gynekologicko-porodnického oddělení, představuje výrazné zhoršení dostupnosti tohoto základního typu zdravotní péče vdotyčné oblasti. Obáváme se, že podobný vývoj nastane i vjiných lůžkových zdravotnických zařízeních Plzeňského kraje, které byly vnedávné minulosti převedeny do režimu obchodních společností. Žádáme proto důrazně vedení Plzeňského kraje, aby se touto situací neprodleně a adekvátně zabývalo a konečně si uvědomilo, že zaručuje jako prodloužená ruka státu rovnocennou zdravotní péči pro všechny občany na území kraje, jak je dáno Ústavou České republiky.

Doc.MUDr.Milada Emmerová,CSc.,

lídr kandidátky ČSSD ve volbách 2008 do Krajského zastupitelstva Plzeňského kraje

Jaroslav Bauer

krajský zastupitel za ČSSD, předseda Kontrolního výboru ZPK

Ing. Václav Votava

poslanec PČR za ČSSD

Autor: Radmila Nagovská

Jste spokojeni s péčí v klatovské nemocnici?

Ano

63 %

ne

37 %

Hlasovalo: 75

Anketa byla ukončena

16.2.2008 VSTUP DO DISKUSE 12
SDÍLEJ:
Čerti na faře v Myslívě
4

FOTO: Faru navštívili čerti, andělé i Mikuláš

Česko zpívá koledy v Klatovech 2016.
56

Česko ve středu zpívá koledy. Přijďte také

Naši prvňáci ze ZŠ Hlavňovice, ZŠ Běšiny a ZŠ Bolešiny

Klatovsko - Ve středu 13. prosince najdete v Klatovském deníku prvňáky ze ZŠ Hlavňovice, ZŠ Běšiny a ZŠ Bolešiny. Nezapomeňte si koupit noviny.

FOTO: Hasiči museli z aut vyprostit dva řidiče

Klatovsko – Záchranáři vyjížděli o víkendu na Klatovsku ke dvěma nehodám, při nichž museli vystříhat řidiče z aut. Bouralo se i jinde.

Podruhé narozen pod koly tramvaje a padlý symbol Vánoc: nejlepší videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 11. prosince 2017.

PODÍVEJTE SE: Dymytry rozpálili janovickou sokolovnu

Janovice nad Úhlavou - Do janovické sokolovny museli organizátoři kvůli velkému zájmu z kapacitních důvodů z té klatovské přesunout sobotní koncert metalové kapely Dymytry.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT