Ani napodruhé nenašel klatovský soud odpověď na otázku, zda se dopustili Patrik K.(23) a Martin T. (20) z Klatovska vydírání a úvěrových podvodů.

Státní zástupce je viní z toho, že si náhodně vybírali osoby, které pod pohrůžkou násilí donutili nastoupit do svého vozu a poté je odvezli do prodejny elektro v klatovském Kauflandu, kde je přiměli sepsat úvěrovou louvu na nákup elektroniky, přičemž místo nich uvedli nepravdivé údaje o výši jejich příjmů. Od čtyř mužů si poté vzali notebooky a dali jim menší finanční částku. Mladíci při prvním líčení tvrdili, že dotyčné muže k ničemu nenutili. „Ti lidé to dělali dobrovolně. Počítač nám prodali, protože potřebovali peníze,“ shodli se obžalovaní.

Patrik K. i Martin T. si muže, kteří za jejich asistence sepisovali úvěrové smlouvy, nevybírali náhodou. Šlo o sociálně slabé jedince, kteří ani pořádně nevěděli, co to je úvěrová smlouva. „Naložili mě na benzině v Domažlicích a odvezli mě do toho Kauflandu, kde prodavači při sepisování smlouvy řekli, že někde pracuju, i když jsem tvrdil, že jsem invalidní důchodce. Pak si vzali nějakou velkou krabici a mně dali sedm nebo osm stovek,“ líčil před soudem Milan B., jehož museli přivézt policisté. Bohatě tetovaný muž dodal, že mu mladíci řekli, že „s nima musí jet, jinak ho přerazí vejpůl“.

Zatímco prvního ze svědků provázel alkoholový odér, druhý vypadal, že je pod vlivem drog. Sušický příznivec hnutí punk Jaroslav M. před soudem prohlásil, že asi nějakou smlouvu za cizí spolupráce sepsal, ale více neví. „Tenkrát mě zmlátili fašisti a byl jsem týden v bezvědomí, takže si toho moc nepamatuju,“ tvrdil.

Třetí z poškozených vypovídal již při prvním hlavním líčení. Uvedl, že mu oba obžalovaní vyhrožovali, a tak raději papír, o němž ani netušil, že je úvěrová smouva, podepsal. Soud potřebuje i svědectví čtvrtého z mužů, proto nařídil další líčení, kam by ho již měli přivézt policisté.