I když měl být kurz pro úplné začátečníky, někteří z účastníků přiznali, že u počítače nesedí poprvé.

„Sednu si k němu tak jednou za čtrnáct dní. Nejčastěji se probírám fotkami, občas napíšu nějaký text. Uvažuji taky o tom, že si pořídím internet,“ řekl František Zdvořák ze Spůle. „Když ale přijede na víkend můj pětiletý vnuk, okamžitě mu musím počítač uvolnit,“ pousmál se.
Kvůli omezené kapacitě v janovické knihovně musela vedoucí Eva Semelová některé zájemce odřeknout. „Máme k dispozici jen tři počítače, navíc jedna z účastnic si přinesla notebook,“ vysvětlila Semelová.

„Syn řekl, že se s tím musím už konečně naučit pracovat. I když nepatřím do generace, která počítačem žije, je to rozhodně důležité,“ podotkla Jaroslava Nováková z Janovic.

Pro zvládnutí práce s myší zkoušeli senioři skládat na obrazovce puzzle, poté se pustili do psaní a následného formátování textu.
Během kurzu došlo i na hledání informací na internetu. „Toho budou moci lidé využít při hledání autobusového nebo vlakového spoje, mohou si přečíst informace z místní radnice nebo mohou poslat známým e–mail,“ dodala vedoucí knihovny.

Naopak Alena Bartošová seděla u počítače poprvé, přesto se dokázala s technikou vypořádat a uvažuje o vlastním počítači. „Děti mi nějaký slíbily. Nebo koncem roku napíšu o počítač Ježíškovi,“ řekla Bartošová.