Policisty však nejvíce trápí to, že stále uniká pachatel vraždy tříletého Romana Červeňáka z Měčína. Chlapec byl nalezen mrtvý v gauči zámečku, kde žil s několika desítkami svých příbuzných. Byl uškrcený a pravděpodobně i pohlavně zneužitý. Přestože se zdálo, že má policie žhavou stopu, případ nakonec odložila. „Na návrh policistů rozhodl o ukončení vyšetřování státní zástupce. Rodiče se proti tomu mohli odvolat, ale neučinili tak,“ uvedla krajská policejní mluvčí Jolana Číhová. Pokud by ale vyšly v případu jediné loňské vraždy na Klatovsku najevo nové informace, které by vedly k dopadení pachatele, bude vyšetřování obnoveno.

Poloviční úspěšnost mají policisté na Klatovsku v případě loupeží. Těch vloni šetřili čtrnáct. „Pachatelé, kteří byli většinou ozbrojeni nožem nebo střelnou zbraní, přepadli dvě čerpací stanice a shodně třikrát se jejich obětí stali zaměstnanci barů a prodejen,“ uvedla klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová. V ostatních případech lupiči na své oběti zaútočili na volném prostranství, a to i za bílého dne.
Policisté v okrese dále vloni šetřili devět případů vydírání, tři znásilnění, jedno kuplířství a šest pohlavních zneužívání. K mravnostním deliktům však policejní mluvčí odmítla uvést bližší podrobnosti.

I na začátku nového roku mají policisté plné ruce práce. Tento týden přepadli maskovaní muži kafilerii v Biřkově, minulou sobotu byl vyloupen bar v Klatovech. V tomto případě však s pistolí v ruce neloupil muž, jak policie původně informovala, ale žena. Byla vysoká, štíhlá a maskovala se kapucí. Lupička, která si odnesla přes 40 tisíc korun, stále uniká.