Rány pěstí a výhrůžky smrtí. Tak se snažil Zdeněk Š. (23) z Horažďovic přesvědčit svého tátu a teprve 14letého bratra, aby ve společném bytě nechali přespat jeho opilého kamaráda. Oba před ním utekli na policii a vše se dostalo až k soudu, ale ani ten je strachu nezbavil. Zdeněk Š., který na rodinu neútočil poprvé, vyvázl jen s podmínkou a bydlí s nimi dál.

„Bylo asi půl druhé ráno, když Zdeněk dorazil a chtěl, aby u nás přespal jeho kamarád, kterého jsem předtím nikdy neviděl. Odmítl jsem to a on na mě zaútočil. Natlačil mě do ložnice a dal mi několik ran pěstí. Vyhrožoval i svému 14letému bratrovi Vláďovi,“ popsal chvíle hrůzy Zdeněk Š. starší. Vydal se s mladším synem pro pomoc na obvodní oddělení, ale tam nikoho nestihli, a tak šli opět domů. „Tam jsem se před bráchou schoval do koupelny, kde jsem se zamkl. Zároveň jsem slyšel, jak se brácha s tátou pere. Snažil se dostat i ke mně, ale i když utrhl kliku, tak koupelnu neotevřel,“ popisoval zážitek Vladimír Š. Dodal, že ho předtím bratr udeřil do nosu, až mu tekla krev. „Zároveň mi vyhrožoval, že když něco řeknu policajtům, tak mě zabije,“ líčil chlapec. Společně s otcem přesto poté znovu utekli na policii, kde již našli pomoc. Jeho otec dodal, že ho starší syn již předtím několikrát napadl. „Poznal, že se ho bojím, protože na něj nemám. Jsem z toho psychicky zničený, celé noci nespím,“ říkal nešťastný muž.

Jeho syn není žádné neviňátko. Ač je mu teprve 23 let, byl už šestkrát soudně trestán, především pro krádeže a jízdu bez řidičského oprávnění. Pokaždé vyvázl s trestem obecně prospěšných prací nebo s podmínkou. Teď mu hrozily až tři roky vězení, přesto se ani na jedno z líčení nedostavil.
„Obžalovaný byl již mnohokrát odsouzen, ale alternativní tresty na něj neměly žádný účinek. Proto mu navrhuji uložit nepodmíněný trest,“ prohlásil státní zástupce Jan Hrubý.⋌Pokračování na straně 4