„Zbrojnice tam byla v poslední době spíše trpěna. Zázemí hasičů je tady rozhodně potřeba,“ uvedl jeden z obyvatel Mlázov.
To potvrdil i člen tamního sboru František Rajtmajer, který musel část techniky uskladnit ve své garáži. „Mám tam stříkačku a spoustu dalšího vybavení. Nebudu zastírat, že mi to tam zabírá místo. Z mlázovského zámku jsme museli vystěhovat úplně všechno včetně nábytku,“ řekl.

Hasičské vozidlo mají nyní členové mlázovského SDH v areálu bývalé kolinecké zbrojnice. Přesto je prý připraveno k zásahu. „Několik našich členů v Kolinci bydlí, takže v případě požáru nebo jiného zásahu jsme i za těchto podmínek schopni vyjet,“ dodal Rajtmajer.

Obec nyní v souvislosti s dotací čeká na vyhodnocení regionálního operačního programu. Ten ale nezaručuje, že zbrojnice bude stát letos.
„Stavba si předběžně vyžádá čtyři miliony korun. Bez příspěvku se do ní pustit nemůžeme, na to by nestačil rozpočet,“ dodal. Kromě běžných provozních prostor by měla ve zbrojnici vzniknout také společenská místnost.

V souvislosti se stavbou obec v loňském roce řešila stížnost jedné z obyvatelek kvůli tomu, že zbrojnice má stát vedle hřbitova.

Podle ní je to neúcta vůči zesnulým. „Zastupitelé ani já to tak ale necítíme. Pozemek vedle hřbitova je obecní a byla to jediná vhodná lokalita. Navíc tamní hasiči si nové zázemí zaslouží,“ doplnil Princ.