Při prohlídce budovy, kterou provedli se souhlasem státního zástupce, celníci objevili 61 400 kusů neznačených cigaret, textilní výrobky a hodinky s padělanými ochrannými známkami Adidas, Puma, Diesel, Lacoste, Hugo Boss, Didl, Replay, BMW a další, a také pirátské kopie hudebních a filmových titulů na audiovizuálních nosičích. „O nelegálním původu zajištěného zboží svědčí rovněž způsob jeho skladování. Například nekolkované cigarety celníci nacházeli i na místní toaletě,“ uvedl mluvčí Celního ředitelství v Plzni Pavel Polanka.

Ten dodal, že nalezené zboží s celkovým orientačním ohodnocením v částce dosahující bezmála 5,7 milionu korun bylo zajištěno jako důkazní prostředky pro účely dalšího šetření.

„Policisté zároveň obvinili z trestné činnosti 31letou ženu a o 7 let staršího muže. Ti byli nyní přistiženi celníky při prodeji padělků, ačkoli je při něm dopadla i kontrola v prosinci. Zatímco žena může putovat do vězení maximálně na šest měsíců, muž až na tři roky, neboť je navíc obviněn z porušení předpisů o nálepkách k označení zboží,“ uvedla klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová.