Čtyřčlenná rodina Lebedových z Klatovska má o letošní letní dovolené jasno. Už v prosinci koupili u cestovní kanceláře desetidenní pobyt v zahraničí, který jim po sečtení všech slev a výhod vyšel o téměř tři tisíce levněji, než by za něj dali v hlavní sezoně.

Provozovatelé cestovních kanceláří se shodují na tom, že v cenách zájezdů pro letošní rok se promítlo zdražení vstupů. Díky stále sílící koruně vůči euru i dolaru ale může cena některých zahraničních zájezdů být stejně vysoká jako vloni, někdy i nižší. „V novém katalogu pro letošní rok našli klienti některé pobytové zahraniční zájezdy levnější než vloni. Je to právě díky silné koruně,“ říká Miroslava Foltýnová z klatovské cestovní kanceláře Bus Tour – Foltýnová.

Stejně jako v předchozích letech si řada lidí začala vybírat svou letní dovolenou už vloni v prosinci a zájem přetrvává i v těchto dnech. „Většina klientů využívá systém časových slev a nakupuje zájezdy nikoliv na poslední chvíli, ale co nejdřív. Mají více možností a lepší ceny,“ dodává Foltýnová.