„Jde o vadu, která může, ale také nemusí přímo souviset s prováděnými pracemi v rámci akce Klatovy – čisté město. K poruše totiž došlo na původní kanalizační přípojce, která se přepojovala do nového kanalizačního řadu, zřejmě při namáhání v souvislosti s konečnými úpravami,“ potvrdil Deníku Václav Špičák z klatovské společnosti Šumavské vodovody a kanalizace.

Poruchu přípojky nahlásili obyvatelé nemovitosti v Dragounské ulici na radnici. Ta okamžitě vadu díla reklamovala u zhotovitele. „Firma Skanska, která je jednou ze zhotovitelských firem, vadu uznala a v rámci záruky na hotové dílo, jehož součástí byly i kanalizační přípojky, slíbila problém odstranit. Prostřednictvím firmy Berger Bohemia, která na stavbě pracovala, se v úterý začalo s odstraňováním asfaltového povrchu a včera se oprava dokončovala,“ upřesnil Špičák.

Nový zásah do čerstvě opravené komunikace v Dragounské ulici není jedinným příkladem chybně odvedené práce v rámci akce Klatovy – čisté město. „Chybně odvedená práce však byla vždy řídícím týmem odhalena, zhotoviteli uznána a nedostatky odstraněny,“ dodal Špičák.
„Po silnici v Dragounské ulici se jezdí sotva měsíc a už se tam objevil znovu bagr, který zabírá skoro celou ulici a strhává čerstvě položený asfalt. Kdo nese za špatně odvedenou práci zodpovědnost?“ ptá se jeden z řidičů projíždějící touto částí města. V tomto případě uhradí náklady na opravu firma, která zde práci prováděla.

František Kocfelda z hospodářského odboru klatovské radnice přiznává, že opravy zrekonstruovaných ulic a silnic nejsou ničím výjimečným. Přitom se pokaždé nemusí jednat jen o akci Klatovy – čisté město. „Před třemi lety jsme opravili povrch v ulici Boženy Němcové a vzápětí zde došlo k havárii kanalizační přípojky,“ uvádí jeden z příkladů Kocfelda. Na vině je často stáří přípojek a již dříve technicky chybně instalované přípojky na kanalizační řad.